język / language : PL | EN
Nord CUP 2014 za nami – za rok Jubileusz i ME Korsarzy!

6 lipca 2014 r. zakończyły się IX regaty Nord CUP 2014, czas więc na małe podsumowanie. W trakcie 9 dni żeglarskich zmagań (28.06-6.07.2014) rywalizowało kilkuset zawodników. W pierwszą niedzielę lipca ostatnie załogi ukończyły swoje starty i wręczyliśmy ostatnie nagrody w IX edycji regat Nord CUP, a wśród laureatów znaleźli się m.in. Zbigniew Gutkowski, Piotr Kula i Łukasz Ceran.

Tegoroczne regaty Nord CUP toczyły się przy zmiennej pogodzie. Mieliśmy słońce i deszcz, wiatr silny, słabszy i flautę, przeszła burza i upały, ale co najważniejsze: była zdrowa, sportowa rywalizacja i duch walki! W trakcie IX regat Nord CUP wręczyliśmy trofea w prawie 30 kategoriach, w tym w trzech klasach, Nautica 450, Hobie 16 i Hornet, były to medale Mistrzostw Polski. Pełne wyniki sprawdzić można na stronie regat www.nordcup.pl.

_MG_6567Warto dodać, że wśród startujących pojawili się m.in. olimpijczyk Piotr Kula, który w klasie FINN rywalizował m.in. ze swoim ojcem, Jarosławem Kulą, w klasie 505 ścigał się prezes tejże klasy, Przemysław Zagórski, zaś w klasie Nautica 450 wicemistrzostwo wywalczyła żeńska załoga Anna Szmul i Gabriela Mulach, obie zawodniczki ścigały się wcześniej w klasie 470, ale nigdy wspólnie. Kilka załóg wywalczyło komplet pierwszych miejsc, w tym wspomniany wcześniej Piotr Kula w klasie FINN, Kamil Ortyl z załogą w klasie Omega Sport, Paweł Nawrocki i Mateusz Leszko, Mistrzowie Polski klasy Nautica 450, Paweł Tarnowski z załogą w klasie Delphia 24 OD, Jan Pic w klasie Europa, Robert Wilczyński i Aleksandra Sroczyńska w klasie Hobie 16 oraz Piotr Cichocki z załogą w klasie Skippi 650.

Po raz kolejny wręczyliśmy w tym roku nagrodę JACHT TYGODNIA, która tym razem trafiła do Piotra Kuli, który rywalizował w klasie FINN, a także w Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna.

Po raz 5. żeglarze rywalizowali także w Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna, który łączy regaty Nord CUP ze zlotem Baltic Sail. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, gdyż obok różnej wielkości jachtów, na starcie stanęły także deski. Bursztynowy Puchar Neptuna, aż do przyszłorocznego wyścigu pozostanie w Gdańsku, gdyż jest to puchar przechodni, a w tym roku wywalczył go Zbigniew Gutkowski na jachcie ENERGA. Po raz pierwszy przyznana została nagroda specjalna „FAIR PLAY”, którą za sportowe zachowanie otrzymał inny uczestnik Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna, kitesurfer Łukasz Ceran.

_MG_7735

fot. Bartosz Modelski

Regaty Nord CUP 2014 w liczbach, to m.in.:

- 355 jednostek, na których rywalizowało…

- …764 zawodników…

- …w 20 klasach…

- …którzy wystartowali łącznie…

- …w 157 wyścigach!

Mamy nadzieję, że zarówno zawodnicy, jaki też wszyscy goście i widzowie, będą miło wspominać czas spędzony na IX regatach Nord CUP w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Marinie Centrum Galion w gdańskich Górkach Zachodnich. Natomiast jeśli ktoś nie miał okazji, to już teraz z radością informujemy, że kolejny X JUBILEUSZOWY Nord CUP odbędzie się w dniach 26.06-5.07.2015 r. Atrakcji z pewnością nie zabraknie, jedną z nich będą Mistrzostwa Europy w klasie Korsarz! Serdecznie zapraszamy.

Yacht Club Gdansk

„Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam” – Tak pożegnał się z nami Prezydent Paweł Adamowicz. Dziękujemy za wszystkie..

6 likes, 0 comments10 hours ago

's cover photo

13 likes, 2 comments1 month ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

24 likes, 0 comments5 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments5 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments5 months ago