język / language : PL | EN
Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna po raz piąty

Trwają IX regaty Nord CUP. Rozpoczął się już także Zlot Baltic Sail. A już w sobotę, 5.lipca o godz. 12:00 wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, który łączy ze soba oba wydarzenia. W tym roku, obok jachtów morskich, gdzie wystartować ma m.in. Piotr Tarnacki i Zbigniew Gutkowski. Zapowiedziało się spore grono kitesurferów.

10.07.2011 GDANSK BALTIC SAILW tym roku odbędzie się już 5 edycja Wyścigu. Wydarzenie to, które od pierwszego startu jest popularne wśród żeglarzy z różnych środowisk. W zamyśle pomysłodawcy, Mateusza Kusznierewicza, Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna miał być spoiwem łączącym dwie duże imprezy żeglarskie: regaty Nord CUP oraz zlot Baltic Sail i tak właśnie się stało. Każdego roku przyciąga on liczne grono żeglarzy. Nagrodą dla zwycięzcy jest wyjątkowy przechodni puchar z prawdziwego bursztynu. Jak na razie tylko trzech triumfatorów miało go w rękach: Przemysław Zagórski w 2010, Sergey Pavlenko w 2011 i Marek Kowalski, który 2 lata z rzędu (2012 i 2013) zwyciężał na katamaranie Oiler. Będzie on w tym roku bronił tytułu, a obok niego wśród startujących pojawią się także m.in. Zbigniew Gutkowski na jachcie Energa, Piotr Tarnacki, wielokrotny Mistrz Świata w klasie Mikro, a także wspomniana wcześniej duża grupa kitesurferów. Zapowiada się więc emocjonująca rywalizacja.

Trasa Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna biegnie wzdłuż linii brzegowej z Górek Zachodnich, przez Stogi, Brzeźno aż do Sopotu i z powrotem do Górek Zachodnich. Zapisy potrwają do godz. 9:00 w sobotę. Zgłosić można się w biurze regat Nord CUP lub Baltic Sail.

_MG_8035 _bursztynowy 1Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna nastąpi 5 lipca 2014 o godzinie 20.00 na Targu Rybnym w Gdańsku. Tego samego wieczoru zapraszamy wszystkich uczestników wyścigu na grilla do bazy regat Nord CUP – Centrum AZS Galion w Górkach Zachodnich.

Natomiast na piątek, 4.07.2014, przy współudziale specjalistów z North Sails Polska zaplanowano trening przeznaczony dla jachtów morskich. To doskonała okazja, aby po raz ostatni sprawdzić się przed weekendowymi startami, w tym przed Wyścigiem o Bursztynowy Puchar Neptuna.

Program treningu:

13.30 – odprawa sterników w centrum regatowym Nord CUP

14.00 – wypłynięcie na akwen

15.00 – pierwszy treningowy start

19.00 – podsumowanie w centrum regatowym Nord CUP.

Dla tych, którzy nie zdążą na odprawę – komunikacja z zawodnikami na kanale 72 VHF.

Zapraszamy!

Yacht Club Gdansk

Takie piękne puchary przechodnie czekają na zwycięzców w w wyścigu #B8. #investa AZS Hotel Galion #sailfast #Ilovegdn

8 likes, 0 comments23 hours ago

Timeline Photos

I mały i duży, dziewczyna czy chłopak – każdy może wystartować w naszych regatach. Po prostu wybierz swoją klasę. Czy tym razem zobaczymy..

13 likes, 3 comments1 week ago

Boatex

I my dołączamy się do tych życzeń ‼️

4 likes, 1 comments1 week ago

Timeline Photos

Już wkrótce powitamy klasę Micro na linii startu.Do zobaczenia 2️⃣9️⃣ czerwca‼️ Sail Spotting MicroClass Poland #sailfast #sailracing

14 likes, 0 comments2 weeks ago

Timeline Photos

Są małe i duże łódki. Jeśli lubisz te małe to wskakuj do swojej Europy i weź udział w Regaty Pantaenius Nord Cup Gdańsk ‼️ Sail..

16 likes, 0 comments2 weeks ago