język / language : PL | EN
Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna po raz piąty

Trwają IX regaty Nord CUP. Rozpoczął się już także Zlot Baltic Sail. A już w sobotę, 5.lipca o godz. 12:00 wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, który łączy ze soba oba wydarzenia. W tym roku, obok jachtów morskich, gdzie wystartować ma m.in. Piotr Tarnacki i Zbigniew Gutkowski. Zapowiedziało się spore grono kitesurferów.

10.07.2011 GDANSK BALTIC SAILW tym roku odbędzie się już 5 edycja Wyścigu. Wydarzenie to, które od pierwszego startu jest popularne wśród żeglarzy z różnych środowisk. W zamyśle pomysłodawcy, Mateusza Kusznierewicza, Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna miał być spoiwem łączącym dwie duże imprezy żeglarskie: regaty Nord CUP oraz zlot Baltic Sail i tak właśnie się stało. Każdego roku przyciąga on liczne grono żeglarzy. Nagrodą dla zwycięzcy jest wyjątkowy przechodni puchar z prawdziwego bursztynu. Jak na razie tylko trzech triumfatorów miało go w rękach: Przemysław Zagórski w 2010, Sergey Pavlenko w 2011 i Marek Kowalski, który 2 lata z rzędu (2012 i 2013) zwyciężał na katamaranie Oiler. Będzie on w tym roku bronił tytułu, a obok niego wśród startujących pojawią się także m.in. Zbigniew Gutkowski na jachcie Energa, Piotr Tarnacki, wielokrotny Mistrz Świata w klasie Mikro, a także wspomniana wcześniej duża grupa kitesurferów. Zapowiada się więc emocjonująca rywalizacja.

Trasa Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna biegnie wzdłuż linii brzegowej z Górek Zachodnich, przez Stogi, Brzeźno aż do Sopotu i z powrotem do Górek Zachodnich. Zapisy potrwają do godz. 9:00 w sobotę. Zgłosić można się w biurze regat Nord CUP lub Baltic Sail.

_MG_8035 _bursztynowy 1Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna nastąpi 5 lipca 2014 o godzinie 20.00 na Targu Rybnym w Gdańsku. Tego samego wieczoru zapraszamy wszystkich uczestników wyścigu na grilla do bazy regat Nord CUP – Centrum AZS Galion w Górkach Zachodnich.

Natomiast na piątek, 4.07.2014, przy współudziale specjalistów z North Sails Polska zaplanowano trening przeznaczony dla jachtów morskich. To doskonała okazja, aby po raz ostatni sprawdzić się przed weekendowymi startami, w tym przed Wyścigiem o Bursztynowy Puchar Neptuna.

Program treningu:

13.30 – odprawa sterników w centrum regatowym Nord CUP

14.00 – wypłynięcie na akwen

15.00 – pierwszy treningowy start

19.00 – podsumowanie w centrum regatowym Nord CUP.

Dla tych, którzy nie zdążą na odprawę – komunikacja z zawodnikami na kanale 72 VHF.

Zapraszamy!

Vector Sails Optimistic Cup

To były wyjątkowo liczne regaty klasy Vector Sails Optimistic Cup. Akwen na Górkach Zachodnich zapełnił się żagłowkami sterowanymi przez..

17 likes, 0 comments2 days ago

W tegorocznych regatach wzięła udział rekordowa liczba jachtów i uczestników. To była niezapomniana przygoda, do której wciąż wracamy..

15 likes, 0 comments6 days ago

W wyniku nieporozumienia na zakończeniu regat zostały ogłoszone błędne wyniki grupy ORC II. Przepraszam za tą sytuację załogi jachtów..

7 likes, 1 comments6 days ago

Rekordowa trzynastka Pantaenius NordCUP Gdańsk | Regaty NordCUP

Za nami trzynaste, rekordowe pod względem liczby zawodników, regaty Pantaenius NordCUP Gdańsk 2018 W wydarzeniu wzięło udział 445 jachtów..

16 likes, 1 comments6 days ago

Ostatni dzień regat. Część pierwsza

Żeglarze nie mogli narzekać dziś na pogodę. W klasie Mistrzostwa Polski Nautica 450 zwyciężyli Witold Małecki z Maciejem Odważnym. Przyznano..

23 likes, 0 comments1 week ago