język / language : PL | EN
Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna po raz piąty

Trwają IX regaty Nord CUP. Rozpoczął się już także Zlot Baltic Sail. A już w sobotę, 5.lipca o godz. 12:00 wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, który łączy ze soba oba wydarzenia. W tym roku, obok jachtów morskich, gdzie wystartować ma m.in. Piotr Tarnacki i Zbigniew Gutkowski. Zapowiedziało się spore grono kitesurferów.

10.07.2011 GDANSK BALTIC SAILW tym roku odbędzie się już 5 edycja Wyścigu. Wydarzenie to, które od pierwszego startu jest popularne wśród żeglarzy z różnych środowisk. W zamyśle pomysłodawcy, Mateusza Kusznierewicza, Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna miał być spoiwem łączącym dwie duże imprezy żeglarskie: regaty Nord CUP oraz zlot Baltic Sail i tak właśnie się stało. Każdego roku przyciąga on liczne grono żeglarzy. Nagrodą dla zwycięzcy jest wyjątkowy przechodni puchar z prawdziwego bursztynu. Jak na razie tylko trzech triumfatorów miało go w rękach: Przemysław Zagórski w 2010, Sergey Pavlenko w 2011 i Marek Kowalski, który 2 lata z rzędu (2012 i 2013) zwyciężał na katamaranie Oiler. Będzie on w tym roku bronił tytułu, a obok niego wśród startujących pojawią się także m.in. Zbigniew Gutkowski na jachcie Energa, Piotr Tarnacki, wielokrotny Mistrz Świata w klasie Mikro, a także wspomniana wcześniej duża grupa kitesurferów. Zapowiada się więc emocjonująca rywalizacja.

Trasa Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna biegnie wzdłuż linii brzegowej z Górek Zachodnich, przez Stogi, Brzeźno aż do Sopotu i z powrotem do Górek Zachodnich. Zapisy potrwają do godz. 9:00 w sobotę. Zgłosić można się w biurze regat Nord CUP lub Baltic Sail.

_MG_8035 _bursztynowy 1Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna nastąpi 5 lipca 2014 o godzinie 20.00 na Targu Rybnym w Gdańsku. Tego samego wieczoru zapraszamy wszystkich uczestników wyścigu na grilla do bazy regat Nord CUP – Centrum AZS Galion w Górkach Zachodnich.

Natomiast na piątek, 4.07.2014, przy współudziale specjalistów z North Sails Polska zaplanowano trening przeznaczony dla jachtów morskich. To doskonała okazja, aby po raz ostatni sprawdzić się przed weekendowymi startami, w tym przed Wyścigiem o Bursztynowy Puchar Neptuna.

Program treningu:

13.30 – odprawa sterników w centrum regatowym Nord CUP

14.00 – wypłynięcie na akwen

15.00 – pierwszy treningowy start

19.00 – podsumowanie w centrum regatowym Nord CUP.

Dla tych, którzy nie zdążą na odprawę – komunikacja z zawodnikami na kanale 72 VHF.

Zapraszamy!

Wiemy że na to czekaliście! Harmonogram Nord CUP 2018 jest tu: http://nordcup.pl/2018/05/znamy-juz-harmonogram-regat-nord-cup-2018/

5 likes, 0 comments1 week ago

Photos from Regaty Nord Cup Gdańsk's post

Dziś rozpoczęły się targi Boatex , które są naszym sponsorem. Zapraszamy na nasze stoisko aby dowiedzieć się co planujemy w tym roku…

9 likes, 0 comments3 months ago

Żeglarskie pasje w Poznaniu!

Już za tydzień Żeglarskie pasje w Poznaniu! Tylko na Boatex!

3 likes, 0 comments3 months ago

Jesień wszędzie, a my już planujemy NordCUP 2018. Witamy Sailing Machine ponownie na pokładzie!

30 likes, 0 comments6 months ago

Mistrzowie Polski Nautica 450: To było dla nas wyzwanie - WP SportoweFakty

W drugi weekend #NordCUP’u klasa Nautica 450 rywalizowała o medale 🥇 Po startach nowi mistrzowie Polski podsumowali nordcupową rywalizację..

5 likes, 0 comments10 months ago

SPONSORZY I PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATORZY

PARTNERZY