język / language : PL | EN
Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna po raz piąty

Trwają IX regaty Nord CUP. Rozpoczął się już także Zlot Baltic Sail. A już w sobotę, 5.lipca o godz. 12:00 wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, który łączy ze soba oba wydarzenia. W tym roku, obok jachtów morskich, gdzie wystartować ma m.in. Piotr Tarnacki i Zbigniew Gutkowski. Zapowiedziało się spore grono kitesurferów.

10.07.2011 GDANSK BALTIC SAILW tym roku odbędzie się już 5 edycja Wyścigu. Wydarzenie to, które od pierwszego startu jest popularne wśród żeglarzy z różnych środowisk. W zamyśle pomysłodawcy, Mateusza Kusznierewicza, Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna miał być spoiwem łączącym dwie duże imprezy żeglarskie: regaty Nord CUP oraz zlot Baltic Sail i tak właśnie się stało. Każdego roku przyciąga on liczne grono żeglarzy. Nagrodą dla zwycięzcy jest wyjątkowy przechodni puchar z prawdziwego bursztynu. Jak na razie tylko trzech triumfatorów miało go w rękach: Przemysław Zagórski w 2010, Sergey Pavlenko w 2011 i Marek Kowalski, który 2 lata z rzędu (2012 i 2013) zwyciężał na katamaranie Oiler. Będzie on w tym roku bronił tytułu, a obok niego wśród startujących pojawią się także m.in. Zbigniew Gutkowski na jachcie Energa, Piotr Tarnacki, wielokrotny Mistrz Świata w klasie Mikro, a także wspomniana wcześniej duża grupa kitesurferów. Zapowiada się więc emocjonująca rywalizacja.

Trasa Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna biegnie wzdłuż linii brzegowej z Górek Zachodnich, przez Stogi, Brzeźno aż do Sopotu i z powrotem do Górek Zachodnich. Zapisy potrwają do godz. 9:00 w sobotę. Zgłosić można się w biurze regat Nord CUP lub Baltic Sail.

_MG_8035 _bursztynowy 1Wręczenie Bursztynowego Pucharu Neptuna nastąpi 5 lipca 2014 o godzinie 20.00 na Targu Rybnym w Gdańsku. Tego samego wieczoru zapraszamy wszystkich uczestników wyścigu na grilla do bazy regat Nord CUP – Centrum AZS Galion w Górkach Zachodnich.

Natomiast na piątek, 4.07.2014, przy współudziale specjalistów z North Sails Polska zaplanowano trening przeznaczony dla jachtów morskich. To doskonała okazja, aby po raz ostatni sprawdzić się przed weekendowymi startami, w tym przed Wyścigiem o Bursztynowy Puchar Neptuna.

Program treningu:

13.30 – odprawa sterników w centrum regatowym Nord CUP

14.00 – wypłynięcie na akwen

15.00 – pierwszy treningowy start

19.00 – podsumowanie w centrum regatowym Nord CUP.

Dla tych, którzy nie zdążą na odprawę – komunikacja z zawodnikami na kanale 72 VHF.

Zapraszamy!

Yacht Club Gdansk

„Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam” – Tak pożegnał się z nami Prezydent Paweł Adamowicz. Dziękujemy za wszystkie..

6 likes, 0 comments10 hours ago

's cover photo

13 likes, 2 comments1 month ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

24 likes, 0 comments5 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments5 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments5 months ago