język / language : PL | EN
Odliczamy godziny do Orvaldi Nord CUP 2015

Już w piątek startują jubileuszowe regaty Orvaldi Nord CUP. Na liście startowej znalazło się dotychczas ponad 300 załóg. Pierwsze wyścigi zaplanowane są na sobotę. Podczas 9 dni rywalizacji żeglarze walczyć będą o tytuły mistrzów Europy, mistrzów Polski, mistrzów Zatoki Gdańskiej i punkty. Bazą żeglarskiego święta jest AZS COSA Galion w Górkach Zachodnich.

Jeszcze przed startem regat zarejestrowanych jest ponad 600 żeglarzy na ponad 300 jachtach. Wśród startujących jak zawsze znalazły się znane nazwiska świata żeglarskiego. W klasie Micro popłynie ponownie wielokrotny mistrz Świata, Piotr Tarnacki. Po raz kolejny w Orvaldi Nord CUP wystartuje olimpijczyk Piotr Kula. Żeglarz klasy Finn w ubiegłym roku zdeklasował rywali wygrywając wszystkie wyścigi w swojej klasie. Na starcie stanie także Hubert Jabłoński, brat Karola Jabłonskiego.

Piotr Kula /fot. Bartosz Modelski

Piotr Kula /fot. Bartosz Modelski

Pierwsze starty zaplanowane są na sobotę. Na wodę ruszą klasy Hobie 16, Hornet i Nautica 450, które rywalizować będą w Mistrzostwach Polski. Na starcie staną również załogi klas Delphia 24, Europa, Finn, Micro, OK Dinghy, Scandinavia Skippi 650. Również w sobotę żeglarskie zmagania rozpocznie liczna grupa młodych adeptów żeglarstwa na Laserach. Po Mistrzostwo Polski popłyną kobiety na Laserach 4.7 oraz juniorzy na Laserach Standard, natomiast o punkty Pucharu Polski powalczą zawodnicy startujący na Laserach Radial.

W środę 1 lipca regaty przejmą Korsarze. Rozpoczną się wówczas Mistrzostwa Europy Korsar Euro CUP. Wśród dotychczas zarejestrowanych 52 załóg są żeglarze z Polski, Niemiec i Austrii. Mistrzostwa potrwają do soboty.

Drugi weekend regatowy płynąć będzie przede wszystkim pod znakiem jachtów morskich. Na początek Marine Works Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski, których sponsorem tytularnym została firma Marine Works. Marine Works istnieje na polskim rynku już 10 lat. Od 2005 roku zbudowała sobie silną pozycję niezależnego dystrybutora światowych marek wyposażenia dużych jednostek pływających jak i tych mniejszych w tym jachtów żaglowych i motorowych. Firma zajmuje się sprzedażą oraz zapewnia wsparcie techniczne jak również świadczy autoryzowane usługi serwisowe.

_MG_8944

fot. Bartosz Modelski

W tym samym czasie rozgrywane będą Selden Mistrzostwa Polski Sportboat. Patron mistrzostw, marka Selden, jest światowym liderem w produkcji masztów. Poza masztami oferuje osprzęt żeglarski tj: bloczki, knagi, organizery pokładowe, wózki, listwy samohalsujące do foka, spinaker czy genaker bomy, gazowe obciągacze bomu, produkty dla żaglowni. Od 2014 roku dystrybucję produktów Selden prowadzi w Polsce firma Marine Works.

W sobotę rozpoczną się dwudniowe Dometic Mistrzostwa Zatoki Gdańskiej oraz wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna. W ubiegłym roku rywalizacja była zacięta, a ostatecznie swoje nazwisko do listy triumfatorów Bursztynowego Wyścigu dopisał Zbigniew Gutkowski. Kto w tym roku sięgnie po statuetkę? Dowiemy się za niespełna 2 tygodnie.

Zapraszamy wszystkich miłośników żeglarstwa, bo emocji na pewno nie zabraknie. Zmagania na wodzie można będzie obserwować z plaż w Brzeźnie, Stogach i Sobieszewie.

Jubileuszowe X Regaty Orvaldi Nord CUP, 26.06 – 5.07.2015, Gdańsk – Górki Zachodnie

Photos from Regaty Nord Cup Gdańsk's post

Dziś rozpoczęły się targi Boatex , które są naszym sponsorem. Zapraszamy na nasze stoisko aby dowiedzieć się co planujemy w tym roku…

9 likes, 0 comments2 weeks ago

Żeglarskie pasje w Poznaniu!

Już za tydzień Żeglarskie pasje w Poznaniu! Tylko na Boatex!

3 likes, 0 comments3 weeks ago

Jesień wszędzie, a my już planujemy NordCUP 2018. Witamy Sailing Machine ponownie na pokładzie!

30 likes, 0 comments4 months ago

Mistrzowie Polski Nautica 450: To było dla nas wyzwanie - WP SportoweFakty

W drugi weekend #NordCUP’u klasa Nautica 450 rywalizowała o medale 🥇 Po startach nowi mistrzowie Polski podsumowali nordcupową rywalizację..

5 likes, 0 comments7 months ago

Regaty Nord Cup Gdańsk

Dziś mamy dla was kadry z II nordcupowej ⛵ niedzieli, tym razem od Anna Korneszczuk

16 likes, 0 comments7 months ago

SPONSORZY I PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATORZY

PARTNERZY