język / language : PL | EN
Orvaldi Nord CUP 2015 wystartował!

Za nami otwarcie jubileuszowych regat Orvaldi Nord CUP. Wystartowały Mistrzostwa Polski klas Nautica 450, Hobie 16 i Hornet oraz kobiety na Laserach 4.7 i juniorzy Laser Standard. Żeglarze na jachtach Delphia 24 OD, Europa, Finn, Laser Radial, mężczyźni na Laserach 4.7, Micro, OK Dinghy i Scandinavia Skippi 650 rozpoczęli rywalizację o kolejne w tym sezonie punkty Pucharu Polski.

Pierwszy regatowy poranek X jubileuszowych Regat Orvaldi Nord CUP na wodzie przywitał żeglarzy słabym wiatrem. Komisja sędziowska mimo wszystko zarządziła zejście na wodę, co było bardzo dobrą decyzją, bo na szczęście nastąpiła poprawa, rozwiało się i można było zacząć rywalizację.

- Podjęliśmy decyzję, aby wszystkie trzy trasy wyszły na akwen regatowy na planowaną godzinę startu. Na początku wszystkich akwenach tego wiatru praktycznie nie było, takie 1-1,5 m/s, ale z czasem przychodziło go coraz więcej z północy i ok. godz. 13:00 mieliśmy już regularny wiatr, 3 m/s z kierunków północny, północny wschód, który później rozwinął się nawet do 5 m/s. Wyścigi przebiegły sprawnie, także mimo słabowiatrowych prognoz, bardzo dobry i udany dzień pierwszy – podsumował sędzia główny zawodów, Tomasz Sawukinas.

W klasie Finn, w której startuje m.in. olimpijczyk Piotr Kula, już od samego początku mamy ciekawą rywalizację:

- Dziś mieliśmy trzy wyścigi w klasie Finn. Wszystkie trzy były bardzo wymagające, pierwsze dwa, ponieważ mieliśmy niewiele wiatru, a większość moich przeciwników jest lżejsza, więc mieli po prostu lepszą prędkość. Ciężko sobie z tym poradzić, bo nawet najlepsza taktyka na brak prędkości nie pomaga. W związku z tym meldowałem się na mecie drugi, raz za Jeremim Zimnym, raz za Bartoszem Ptakiem. Trzeci wyścig był jeszcze dodatkowo bardziej wyczerpujący i trudny, ponieważ mieliśmy free pumping, tzn. na kursach z wiatrem możemy zagarniać żaglem wiatr, tak jak wioślarze zagarniają wodę wiosłem. Jest to wymagające fizycznie, ale wyścig jest szybszy – powiedział nam o pierwszym dniu startów Piotr Kula, nasz Olimpijczyk. – Mamy jeszcze dwa dni przed sobą. Mam nadzieję, że będziemy mieli na tyle dużo wiatru, żeby się pościgać. Impreza jest super i walczymy.

Przed nami kolejne dni Orvaldi Nord CUP. Jutro poznamy zwycięzców w klasach Delphia 24 OD, Micro i Scandinavia Skippi, a w poniedziałek poznamy pierwszych zwycięzców Mistrzostw Polski. Liczymy na dobry wiatr i dobrą, sportową rywalizację. Zapraszamy do AZS COSA Galion w gdańskich Górkach Zachodnich.

Wiemy że na to czekaliście! Harmonogram Nord CUP 2018 jest tu: http://nordcup.pl/2018/05/znamy-juz-harmonogram-regat-nord-cup-2018/

5 likes, 0 comments1 week ago

Photos from Regaty Nord Cup Gdańsk's post

Dziś rozpoczęły się targi Boatex , które są naszym sponsorem. Zapraszamy na nasze stoisko aby dowiedzieć się co planujemy w tym roku…

9 likes, 0 comments3 months ago

Żeglarskie pasje w Poznaniu!

Już za tydzień Żeglarskie pasje w Poznaniu! Tylko na Boatex!

3 likes, 0 comments3 months ago

Jesień wszędzie, a my już planujemy NordCUP 2018. Witamy Sailing Machine ponownie na pokładzie!

30 likes, 0 comments6 months ago

Mistrzowie Polski Nautica 450: To było dla nas wyzwanie - WP SportoweFakty

W drugi weekend #NordCUP’u klasa Nautica 450 rywalizowała o medale 🥇 Po startach nowi mistrzowie Polski podsumowali nordcupową rywalizację..

5 likes, 0 comments10 months ago

SPONSORZY I PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATORZY

PARTNERZY