język / language : PL | EN
Znamy pierwszych zwycięzców Orvaldi Nord CUP 2015

Trwa rywalizacja żeglarzy na regatach Orvaldi Nord CUP. W niedzielę poznaliśmy pierwszych zwycięzców – klasy Delphia 24 OD, Micro oraz Scandinavia Skippi zakończyły już regaty. W poniedziałek poznamy wyniki w kolejnych 10 klasach, w tym nowych mistrzów Polski.

Bez większych niespodzianek zakończyła rywalizację klasa Micro. Tam najlepszy okazał się wielokrotny Mistrz Świata klasy Micro, zawodnik Stali Gdynia, Piotr Tarnacki na jachcie Roca. Zawody skończyły też klasa Delphia 24 OD. Najlepiej ścigał się tym razem team Star Telecom Waldemara Sałaty. Natomiast na najwyższym stopniu podium w klasie Scandinavia Skippi 650 uplasował się Rafał Moszczyński z Grupy Sztorm

Rywalizację kontynuują pozostałe klasy. Bardzo wyrównana jest stawka w klasie Hornet. Zawodnicy Ci walczą o Mistrzostwo Polski.
– Dziś warunki były bardzo dobre. Na początku wiatru było może nie za dużo, ale stopniowo się nasilał i dwa ostatnie wyścigi były już w bardzo dobrych warunkach – powiedział nam po zejściu z wody Adrian Seredyński pływający na Hornecie. – Klasa Hornet jest wymagającą łódką i niewiele błędów wybacza, więc kto popełnia ich najmniej, ten płynie z przodu. Walka była zacięta, bo stawka w klasie coraz bardziej się wyrównuje. Obserwuję tę tendencję już od jakiegoś czasu. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, a odległości między łódkami na mecie coraz miniejsze i tak na prawdę do samej mety toczą się pojedynki, nawet o pół długości łódki – dodał.

W poniedziałek dowiemy się kto Nautica 450, Hobie 16 i Hornet oraz kobiety na Laserach 4.7 i juniorzy Laser Standard. Żeglarze na jachtach Delphia 24 OD, Europa, Finn, Laser Radial, mężczyźni na Laserach 4.7, Micro, OK Dinghy i Scandinavia Skippi 650

Podium klasy Micro
1. Piotr Tarnacki, ROCA, 77 racing – STAL GDYNIA
2. Paweł Bogdan, SAILDEV, SŻ Płock
3. Maciej Grodzki, ALTER EGO, Klub Marynistyczny KAPER

Podium klasy Skippi
1. Rafał Moszczyński, Johnny Black, Sztorm Grupa
2. Dominik Ostrowski, Opcja.pl, MKS 2 Warszawa
3. Jan Siekierzyński, Volvo Ocean Race, SSS

Podium klasy Delphia 24 OD
1. Waldemar Sałata, Star Telekom, KS Spójnia Warszawa
2. Piotr Kędziora, CELLFAST, Cellfast Sailing Team
3. Michał Korneszczuk, Yacht Klub Stal GDYNIA

Vector Sails Optimistic Cup

To były wyjątkowo liczne regaty klasy Vector Sails Optimistic Cup. Akwen na Górkach Zachodnich zapełnił się żagłowkami sterowanymi przez..

17 likes, 0 comments2 days ago

W tegorocznych regatach wzięła udział rekordowa liczba jachtów i uczestników. To była niezapomniana przygoda, do której wciąż wracamy..

15 likes, 0 comments6 days ago

W wyniku nieporozumienia na zakończeniu regat zostały ogłoszone błędne wyniki grupy ORC II. Przepraszam za tą sytuację załogi jachtów..

7 likes, 1 comments6 days ago

Rekordowa trzynastka Pantaenius NordCUP Gdańsk | Regaty NordCUP

Za nami trzynaste, rekordowe pod względem liczby zawodników, regaty Pantaenius NordCUP Gdańsk 2018 W wydarzeniu wzięło udział 445 jachtów..

16 likes, 1 comments6 days ago

Ostatni dzień regat. Część pierwsza

Żeglarze nie mogli narzekać dziś na pogodę. W klasie Mistrzostwa Polski Nautica 450 zwyciężyli Witold Małecki z Maciejem Odważnym. Przyznano..

23 likes, 0 comments1 week ago