język / language : PL | EN
Znamy pierwszych zwycięzców Orvaldi Nord CUP 2015

Trwa rywalizacja żeglarzy na regatach Orvaldi Nord CUP. W niedzielę poznaliśmy pierwszych zwycięzców – klasy Delphia 24 OD, Micro oraz Scandinavia Skippi zakończyły już regaty. W poniedziałek poznamy wyniki w kolejnych 10 klasach, w tym nowych mistrzów Polski.

Bez większych niespodzianek zakończyła rywalizację klasa Micro. Tam najlepszy okazał się wielokrotny Mistrz Świata klasy Micro, zawodnik Stali Gdynia, Piotr Tarnacki na jachcie Roca. Zawody skończyły też klasa Delphia 24 OD. Najlepiej ścigał się tym razem team Star Telecom Waldemara Sałaty. Natomiast na najwyższym stopniu podium w klasie Scandinavia Skippi 650 uplasował się Rafał Moszczyński z Grupy Sztorm

Rywalizację kontynuują pozostałe klasy. Bardzo wyrównana jest stawka w klasie Hornet. Zawodnicy Ci walczą o Mistrzostwo Polski.
– Dziś warunki były bardzo dobre. Na początku wiatru było może nie za dużo, ale stopniowo się nasilał i dwa ostatnie wyścigi były już w bardzo dobrych warunkach – powiedział nam po zejściu z wody Adrian Seredyński pływający na Hornecie. – Klasa Hornet jest wymagającą łódką i niewiele błędów wybacza, więc kto popełnia ich najmniej, ten płynie z przodu. Walka była zacięta, bo stawka w klasie coraz bardziej się wyrównuje. Obserwuję tę tendencję już od jakiegoś czasu. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, a odległości między łódkami na mecie coraz miniejsze i tak na prawdę do samej mety toczą się pojedynki, nawet o pół długości łódki – dodał.

W poniedziałek dowiemy się kto Nautica 450, Hobie 16 i Hornet oraz kobiety na Laserach 4.7 i juniorzy Laser Standard. Żeglarze na jachtach Delphia 24 OD, Europa, Finn, Laser Radial, mężczyźni na Laserach 4.7, Micro, OK Dinghy i Scandinavia Skippi 650

Podium klasy Micro
1. Piotr Tarnacki, ROCA, 77 racing – STAL GDYNIA
2. Paweł Bogdan, SAILDEV, SŻ Płock
3. Maciej Grodzki, ALTER EGO, Klub Marynistyczny KAPER

Podium klasy Skippi
1. Rafał Moszczyński, Johnny Black, Sztorm Grupa
2. Dominik Ostrowski, Opcja.pl, MKS 2 Warszawa
3. Jan Siekierzyński, Volvo Ocean Race, SSS

Podium klasy Delphia 24 OD
1. Waldemar Sałata, Star Telekom, KS Spójnia Warszawa
2. Piotr Kędziora, CELLFAST, Cellfast Sailing Team
3. Michał Korneszczuk, Yacht Klub Stal GDYNIA

Yacht Club Gdansk

„Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam” – Tak pożegnał się z nami Prezydent Paweł Adamowicz. Dziękujemy za wszystkie..

6 likes, 0 comments9 hours ago

's cover photo

13 likes, 2 comments1 month ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

24 likes, 0 comments5 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments5 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments5 months ago