język / language : PL | EN
Tornado GARMIN pierwszy w Bursztynowym!
DSCF1009

fot. Jacek Bonecki

W sobotę w samo południe na Orvaldi Nord CUP wystartował Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna. Na starcie stanęło ok. 50 jednostek, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. 6 edycję WoBPN wygrał Filip Walczak z klubu Navigo Sopot na katamaranie „Garmin”.

W wyścigu wzięły udział załogi rywalizujące w Marine Works Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski, Selden Mistrzostwach Polski Sportboat i Dometic Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej, a także wszyscy Ci, którzy zgłosili się tylko do „Bursztynowego Wyścigu”. O godzinie 16:10 katamaran Tornado „Garmin” prowadzony przez Filipa Walczaka jako pierwszy przekroczył linię mety.

fot. Baltic Sail Gdańsk

fot. Baltic Sail Gdańsk

– Warunki podczas wyścigu były bardzo zmienne. Najpierw wiał silny wiatr, potem nagle się skończył. Bardzo mocno działała termika, zwłaszcza przy terminalu kontenerowym w Gdańsku, natomiast pod sopockim Molo warunki były trudne, bo bardzo „kręciło”. Wyścig był niełatwy, ale cała impreza buła super. Świetna organizacja. Mam nadzieję, że za rok wrócę na czymś znacznie szybszym i będzie tak samo fajnie jak teraz – powiedział nam po wyścigu zwycięzca, Filip Walczak.

Przechodni Bursztynowy Puchar Neptuna pozostaje zatem w Trójmieście na kolejny rok, bowiem ubiegłorocznym zwycięzcą był znany gdański żeglarz, Zbigniew Gutkowski.

Najlepsi w poszczególnych podkategoriach Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna 2015:
1 – Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Paweł Nurkowski / 49er
2 – Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Bogdan Wrzesień / Master3 Raven IT
3 – Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: Eugeniusz Ginter / Vihuela
4 – Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Pawel Górski / ONE & ONLY
5 – Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Jerzy Matuszak / Dancing Queen
6 – Jachty wielokadłubowe: Filip Walczak / GARMIN

DSCF1015

fot. Jacek Bonecki

Yacht Club Gdansk

„Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam” – Tak pożegnał się z nami Prezydent Paweł Adamowicz. Dziękujemy za wszystkie..

6 likes, 0 comments10 hours ago

's cover photo

13 likes, 2 comments1 month ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

24 likes, 0 comments5 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments5 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments5 months ago