język / language : PL | EN
Tornado GARMIN pierwszy w Bursztynowym!
DSCF1009

fot. Jacek Bonecki

W sobotę w samo południe na Orvaldi Nord CUP wystartował Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna. Na starcie stanęło ok. 50 jednostek, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. 6 edycję WoBPN wygrał Filip Walczak z klubu Navigo Sopot na katamaranie „Garmin”.

W wyścigu wzięły udział załogi rywalizujące w Marine Works Morskich Żeglarskich Mistrzostwach Polski, Selden Mistrzostwach Polski Sportboat i Dometic Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej, a także wszyscy Ci, którzy zgłosili się tylko do „Bursztynowego Wyścigu”. O godzinie 16:10 katamaran Tornado „Garmin” prowadzony przez Filipa Walczaka jako pierwszy przekroczył linię mety.

fot. Baltic Sail Gdańsk

fot. Baltic Sail Gdańsk

– Warunki podczas wyścigu były bardzo zmienne. Najpierw wiał silny wiatr, potem nagle się skończył. Bardzo mocno działała termika, zwłaszcza przy terminalu kontenerowym w Gdańsku, natomiast pod sopockim Molo warunki były trudne, bo bardzo „kręciło”. Wyścig był niełatwy, ale cała impreza buła super. Świetna organizacja. Mam nadzieję, że za rok wrócę na czymś znacznie szybszym i będzie tak samo fajnie jak teraz – powiedział nam po wyścigu zwycięzca, Filip Walczak.

Przechodni Bursztynowy Puchar Neptuna pozostaje zatem w Trójmieście na kolejny rok, bowiem ubiegłorocznym zwycięzcą był znany gdański żeglarz, Zbigniew Gutkowski.

Najlepsi w poszczególnych podkategoriach Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna 2015:
1 – Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Paweł Nurkowski / 49er
2 – Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Bogdan Wrzesień / Master3 Raven IT
3 – Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: Eugeniusz Ginter / Vihuela
4 – Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Pawel Górski / ONE & ONLY
5 – Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Jerzy Matuszak / Dancing Queen
6 – Jachty wielokadłubowe: Filip Walczak / GARMIN

DSCF1015

fot. Jacek Bonecki

Wyścigi klasy Laser

Ah, tęsknimy za tym słońcem i wiatrem. Cóż to były za emocje :) Obejrzyjcie film z wyścigów klas Laser standard, 4.7, radial :)

8 likes, 1 comments8 hours ago

Vector Sails Optimistic Cup

To były wyjątkowo liczne regaty klasy Vector Sails Optimistic Cup. Akwen na Górkach Zachodnich zapełnił się żagłowkami sterowanymi przez..

18 likes, 0 comments4 days ago

W tegorocznych regatach wzięła udział rekordowa liczba jachtów i uczestników. To była niezapomniana przygoda, do której wciąż wracamy..

16 likes, 0 comments1 week ago

W wyniku nieporozumienia na zakończeniu regat zostały ogłoszone błędne wyniki grupy ORC II. Przepraszam za tą sytuację załogi jachtów..

7 likes, 1 comments1 week ago

Rekordowa trzynastka Pantaenius NordCUP Gdańsk | Regaty NordCUP

Za nami trzynaste, rekordowe pod względem liczby zawodników, regaty Pantaenius NordCUP Gdańsk 2018 W wydarzeniu wzięło udział 445 jachtów..

17 likes, 1 comments1 week ago