język / language : PL | EN
Odliczamy do Nord CUP’u!

Znamy już program regat Nord CUP 2016. W tym roku znajdziecie kilka nowości, m.in. wyścig morski B8 Race, a także starty klas Flying Dutchman czy Moth. Tegoroczny Nord CUP potrwa od 24 czerwca do 3 lipca. Bazą regat będzie tradycyjnie już AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich.

Żeglarskie zmagania rozpoczną się w ostatni piątek czerwca wyścigiem morskim B8 Race o długości 120Mm, z Gdańska – Górek Zachodnich do Platformy Wiertniczej B8 i z powrotem, dzień później wystartują kolejne klasy walczące o punkty Pucharu Polski i w Mistrzostwach Polski.
Program regat Nord CUP 2016:

  • 24 czerwca: wyścig Orvaldi B8 Race
  • 25-26 czerwca: Delphia 24 i Scandinavia650
  • 25-27 czerwca: Mistrzostwa Polski Hobie Cat 16, Mistrzostwa Polski Hornet oraz klasa Finn, Europa i OK Dinghy
  • 28-30 czerwca: klasa Optimist grupa A i grupa B oraz OPEN BIC
  • 1-3 lipca: Mistrzostwa Polski Micro, Mistrzostwa Polski Nautica 450, Grand Prix klasy Żagle 500 oraz starty klas Flying Dutchman, International Moth i Snipe oraz Mistrzostwa Polski ORC Sportboat
  • 2 lipca: w samo południe wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna
  • 2-3 lipca: Nord CUP Classic, czyli jachty morskie ORC, KWR oraz OPEN

Żeglarze będą mogli powalczyć także w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej, które w tym roku podzielone będą na dwie części – wyścig B8 Race, w pierwszy weekend nordcupowy oraz Nord CUP Classic w drugi weekend Nord CUP’u. Co jeszcze wśród nowości? Poza wspomnianym wcześniej B8 Race, na Nord CUPie pojawią się po raz pierwszy klasy Flying Dutchman i Moth, do rywalizacji powracają także najmłodsi adepci żeglarstwa, czyli klasa Optimist GR. A i GR B, wystartują także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski klasy Micro.
Na stronie www.nordcup.pl w zakładce „dla zawodników” dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce „zgłoszenia on-line” – formularz zgłoszeniowy. Już teraz trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry!
Zapraszamy na regaty Nord CUP 2016.

Yacht Club Gdansk

„Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam” – Tak pożegnał się z nami Prezydent Paweł Adamowicz. Dziękujemy za wszystkie..

6 likes, 0 comments10 hours ago

's cover photo

13 likes, 2 comments1 month ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

24 likes, 0 comments5 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments5 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments5 months ago