język / language : PL | EN
Odliczamy do Nord CUP’u!

Znamy już program regat Nord CUP 2016. W tym roku znajdziecie kilka nowości, m.in. wyścig morski B8 Race, a także starty klas Flying Dutchman czy Moth. Tegoroczny Nord CUP potrwa od 24 czerwca do 3 lipca. Bazą regat będzie tradycyjnie już AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich.

Żeglarskie zmagania rozpoczną się w ostatni piątek czerwca wyścigiem morskim B8 Race o długości 120Mm, z Gdańska – Górek Zachodnich do Platformy Wiertniczej B8 i z powrotem, dzień później wystartują kolejne klasy walczące o punkty Pucharu Polski i w Mistrzostwach Polski.
Program regat Nord CUP 2016:

  • 24 czerwca: wyścig Orvaldi B8 Race
  • 25-26 czerwca: Delphia 24 i Scandinavia650
  • 25-27 czerwca: Mistrzostwa Polski Hobie Cat 16, Mistrzostwa Polski Hornet oraz klasa Finn, Europa i OK Dinghy
  • 28-30 czerwca: klasa Optimist grupa A i grupa B oraz OPEN BIC
  • 1-3 lipca: Mistrzostwa Polski Micro, Mistrzostwa Polski Nautica 450, Grand Prix klasy Żagle 500 oraz starty klas Flying Dutchman, International Moth i Snipe oraz Mistrzostwa Polski ORC Sportboat
  • 2 lipca: w samo południe wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna
  • 2-3 lipca: Nord CUP Classic, czyli jachty morskie ORC, KWR oraz OPEN

Żeglarze będą mogli powalczyć także w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej, które w tym roku podzielone będą na dwie części – wyścig B8 Race, w pierwszy weekend nordcupowy oraz Nord CUP Classic w drugi weekend Nord CUP’u. Co jeszcze wśród nowości? Poza wspomnianym wcześniej B8 Race, na Nord CUPie pojawią się po raz pierwszy klasy Flying Dutchman i Moth, do rywalizacji powracają także najmłodsi adepci żeglarstwa, czyli klasa Optimist GR. A i GR B, wystartują także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski klasy Micro.
Na stronie www.nordcup.pl w zakładce „dla zawodników” dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce „zgłoszenia on-line” – formularz zgłoszeniowy. Już teraz trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry!
Zapraszamy na regaty Nord CUP 2016.

Yacht Club Gdansk

Takie piękne puchary przechodnie czekają na zwycięzców w w wyścigu #B8. #investa AZS Hotel Galion #sailfast #Ilovegdn

8 likes, 0 comments23 hours ago

Timeline Photos

I mały i duży, dziewczyna czy chłopak – każdy może wystartować w naszych regatach. Po prostu wybierz swoją klasę. Czy tym razem zobaczymy..

13 likes, 3 comments1 week ago

Boatex

I my dołączamy się do tych życzeń ‼️

4 likes, 1 comments1 week ago

Timeline Photos

Już wkrótce powitamy klasę Micro na linii startu.Do zobaczenia 2️⃣9️⃣ czerwca‼️ Sail Spotting MicroClass Poland #sailfast #sailracing

14 likes, 0 comments2 weeks ago

Timeline Photos

Są małe i duże łódki. Jeśli lubisz te małe to wskakuj do swojej Europy i weź udział w Regaty Pantaenius Nord Cup Gdańsk ‼️ Sail..

16 likes, 0 comments2 weeks ago