język / language : PL | EN
Odliczamy do Nord CUP’u!

Znamy już program regat Nord CUP 2016. W tym roku znajdziecie kilka nowości, m.in. wyścig morski B8 Race, a także starty klas Flying Dutchman czy Moth. Tegoroczny Nord CUP potrwa od 24 czerwca do 3 lipca. Bazą regat będzie tradycyjnie już AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich.

Żeglarskie zmagania rozpoczną się w ostatni piątek czerwca wyścigiem morskim B8 Race o długości 120Mm, z Gdańska – Górek Zachodnich do Platformy Wiertniczej B8 i z powrotem, dzień później wystartują kolejne klasy walczące o punkty Pucharu Polski i w Mistrzostwach Polski.
Program regat Nord CUP 2016:

  • 24 czerwca: wyścig Orvaldi B8 Race
  • 25-26 czerwca: Delphia 24 i Scandinavia650
  • 25-27 czerwca: Mistrzostwa Polski Hobie Cat 16, Mistrzostwa Polski Hornet oraz klasa Finn, Europa i OK Dinghy
  • 28-30 czerwca: klasa Optimist grupa A i grupa B oraz OPEN BIC
  • 1-3 lipca: Mistrzostwa Polski Micro, Mistrzostwa Polski Nautica 450, Grand Prix klasy Żagle 500 oraz starty klas Flying Dutchman, International Moth i Snipe oraz Mistrzostwa Polski ORC Sportboat
  • 2 lipca: w samo południe wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna
  • 2-3 lipca: Nord CUP Classic, czyli jachty morskie ORC, KWR oraz OPEN

Żeglarze będą mogli powalczyć także w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej, które w tym roku podzielone będą na dwie części – wyścig B8 Race, w pierwszy weekend nordcupowy oraz Nord CUP Classic w drugi weekend Nord CUP’u. Co jeszcze wśród nowości? Poza wspomnianym wcześniej B8 Race, na Nord CUPie pojawią się po raz pierwszy klasy Flying Dutchman i Moth, do rywalizacji powracają także najmłodsi adepci żeglarstwa, czyli klasa Optimist GR. A i GR B, wystartują także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski klasy Micro.
Na stronie www.nordcup.pl w zakładce „dla zawodników” dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce „zgłoszenia on-line” – formularz zgłoszeniowy. Już teraz trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry!
Zapraszamy na regaty Nord CUP 2016.

Vector Sails Optimistic Cup

To były wyjątkowo liczne regaty klasy Vector Sails Optimistic Cup. Akwen na Górkach Zachodnich zapełnił się żagłowkami sterowanymi przez..

17 likes, 0 comments2 days ago

W tegorocznych regatach wzięła udział rekordowa liczba jachtów i uczestników. To była niezapomniana przygoda, do której wciąż wracamy..

15 likes, 0 comments6 days ago

W wyniku nieporozumienia na zakończeniu regat zostały ogłoszone błędne wyniki grupy ORC II. Przepraszam za tą sytuację załogi jachtów..

7 likes, 1 comments6 days ago

Rekordowa trzynastka Pantaenius NordCUP Gdańsk | Regaty NordCUP

Za nami trzynaste, rekordowe pod względem liczby zawodników, regaty Pantaenius NordCUP Gdańsk 2018 W wydarzeniu wzięło udział 445 jachtów..

16 likes, 1 comments6 days ago

Ostatni dzień regat. Część pierwsza

Żeglarze nie mogli narzekać dziś na pogodę. W klasie Mistrzostwa Polski Nautica 450 zwyciężyli Witold Małecki z Maciejem Odważnym. Przyznano..

23 likes, 0 comments1 week ago