język / language : PL | EN
Odliczamy do Nord CUP’u!

Znamy już program regat Nord CUP 2016. W tym roku znajdziecie kilka nowości, m.in. wyścig morski B8 Race, a także starty klas Flying Dutchman czy Moth. Tegoroczny Nord CUP potrwa od 24 czerwca do 3 lipca. Bazą regat będzie tradycyjnie już AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich.

Żeglarskie zmagania rozpoczną się w ostatni piątek czerwca wyścigiem morskim B8 Race o długości 120Mm, z Gdańska – Górek Zachodnich do Platformy Wiertniczej B8 i z powrotem, dzień później wystartują kolejne klasy walczące o punkty Pucharu Polski i w Mistrzostwach Polski.
Program regat Nord CUP 2016:

  • 24 czerwca: wyścig Orvaldi B8 Race
  • 25-26 czerwca: Delphia 24 i Scandinavia650
  • 25-27 czerwca: Mistrzostwa Polski Hobie Cat 16, Mistrzostwa Polski Hornet oraz klasa Finn, Europa i OK Dinghy
  • 28-30 czerwca: klasa Optimist grupa A i grupa B oraz OPEN BIC
  • 1-3 lipca: Mistrzostwa Polski Micro, Mistrzostwa Polski Nautica 450, Grand Prix klasy Żagle 500 oraz starty klas Flying Dutchman, International Moth i Snipe oraz Mistrzostwa Polski ORC Sportboat
  • 2 lipca: w samo południe wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna
  • 2-3 lipca: Nord CUP Classic, czyli jachty morskie ORC, KWR oraz OPEN

Żeglarze będą mogli powalczyć także w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej, które w tym roku podzielone będą na dwie części – wyścig B8 Race, w pierwszy weekend nordcupowy oraz Nord CUP Classic w drugi weekend Nord CUP’u. Co jeszcze wśród nowości? Poza wspomnianym wcześniej B8 Race, na Nord CUPie pojawią się po raz pierwszy klasy Flying Dutchman i Moth, do rywalizacji powracają także najmłodsi adepci żeglarstwa, czyli klasa Optimist GR. A i GR B, wystartują także Międzynarodowe Mistrzostwa Polski klasy Micro.
Na stronie www.nordcup.pl w zakładce „dla zawodników” dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce „zgłoszenia on-line” – formularz zgłoszeniowy. Już teraz trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry!
Zapraszamy na regaty Nord CUP 2016.

Wiemy że na to czekaliście! Harmonogram Nord CUP 2018 jest tu: http://nordcup.pl/2018/05/znamy-juz-harmonogram-regat-nord-cup-2018/

5 likes, 0 comments1 week ago

Photos from Regaty Nord Cup Gdańsk's post

Dziś rozpoczęły się targi Boatex , które są naszym sponsorem. Zapraszamy na nasze stoisko aby dowiedzieć się co planujemy w tym roku…

9 likes, 0 comments3 months ago

Żeglarskie pasje w Poznaniu!

Już za tydzień Żeglarskie pasje w Poznaniu! Tylko na Boatex!

3 likes, 0 comments3 months ago

Jesień wszędzie, a my już planujemy NordCUP 2018. Witamy Sailing Machine ponownie na pokładzie!

30 likes, 0 comments6 months ago

Mistrzowie Polski Nautica 450: To było dla nas wyzwanie - WP SportoweFakty

W drugi weekend #NordCUP’u klasa Nautica 450 rywalizowała o medale 🥇 Po startach nowi mistrzowie Polski podsumowali nordcupową rywalizację..

5 likes, 0 comments10 months ago

SPONSORZY I PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATORZY

PARTNERZY