język / language : PL | EN
Najmłodsi żeglarze powalczą o trofea Nord CUP!

Coraz większymi krokami zbliżają się Nord CUP 2016 (24.06-3.07.2016). Bazą regat będzie jak co roku AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku-Górkach Zachodnich. W tegorocznej edycji regat wystartują nie tylko doświadczeni żeglarze, ale też najmłodsi adepci tej dyscypliny, którzy zbierają pierwsze szlify, bowiem 28 czerwca rywalizację rozpoczną klasy Optimist i Open BIC (28-30.06.2016), którzy wracają do nas po rocznej przerwie.

fot. Bartosz Modelski Optimist NC 2014 _MG_6932

fot. Bartosz Modelski Optimist NC 2014

Regaty Nord CUP to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Regaty mają niepowtarzalną atmosferę, młodzi żeglarze mają tam okazję spotkać doświadczonych zawodników, podpytując o doświadczenia i technikę, dzięki czemu łączą pokolenia.

Podczas XI Nord CUPu wystartuje klasa Optimist gupa A i B, łącznie w 8 różnych klasyfikacjach. Swój udział zapowiedziały już trójmiejskie kluby, m.in. Gdański Klub Żeglarski oraz Sekcja Żeglarska AZS AWFiS Gdańsk. Mamy nadzieję, że również inne kluby, które przyjeżdżały na Nord CUP w ubiegłych latach przyjadą także w tym roku. Na starcie staną również zawodnicy pływający w klasie Open BIC (dwie klasyfikacje). W każdej z klas zaplanowano łącznie 9 startów. Nordcupowe zmagania Optimistów w gr. B i Open BIC zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski.

fot. Bartosz Modelski Open BIC NC 2014

fot. Bartosz Modelski Open BIC

Na stronie www.nordcup.pl w zakładce „dla zawodników” dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce „zgłoszenia on-line” – formularz zgłoszeniowy. Już teraz trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry! Warto zgłosić się już teraz, bo do 10 czerwca 2016 obowiązuje niższa kwota wpisowego. Warunkiem jest wypełnienie i wysłanie formularza on-line oraz opłacenie wpisowego do 10 czerwca włącznie (piątek).

Zapraszamy na regaty Nord CUP 2016.

Yacht Club Gdansk

„Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam” – Tak pożegnał się z nami Prezydent Paweł Adamowicz. Dziękujemy za wszystkie..

6 likes, 0 comments10 hours ago

's cover photo

13 likes, 2 comments1 month ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

24 likes, 0 comments5 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments5 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments5 months ago