język / language : PL | EN
Najmłodsi żeglarze powalczą o trofea Nord CUP!

Coraz większymi krokami zbliżają się Nord CUP 2016 (24.06-3.07.2016). Bazą regat będzie jak co roku AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku-Górkach Zachodnich. W tegorocznej edycji regat wystartują nie tylko doświadczeni żeglarze, ale też najmłodsi adepci tej dyscypliny, którzy zbierają pierwsze szlify, bowiem 28 czerwca rywalizację rozpoczną klasy Optimist i Open BIC (28-30.06.2016), którzy wracają do nas po rocznej przerwie.

fot. Bartosz Modelski Optimist NC 2014 _MG_6932

fot. Bartosz Modelski Optimist NC 2014

Regaty Nord CUP to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Regaty mają niepowtarzalną atmosferę, młodzi żeglarze mają tam okazję spotkać doświadczonych zawodników, podpytując o doświadczenia i technikę, dzięki czemu łączą pokolenia.

Podczas XI Nord CUPu wystartuje klasa Optimist gupa A i B, łącznie w 8 różnych klasyfikacjach. Swój udział zapowiedziały już trójmiejskie kluby, m.in. Gdański Klub Żeglarski oraz Sekcja Żeglarska AZS AWFiS Gdańsk. Mamy nadzieję, że również inne kluby, które przyjeżdżały na Nord CUP w ubiegłych latach przyjadą także w tym roku. Na starcie staną również zawodnicy pływający w klasie Open BIC (dwie klasyfikacje). W każdej z klas zaplanowano łącznie 9 startów. Nordcupowe zmagania Optimistów w gr. B i Open BIC zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski.

fot. Bartosz Modelski Open BIC NC 2014

fot. Bartosz Modelski Open BIC

Na stronie www.nordcup.pl w zakładce „dla zawodników” dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce „zgłoszenia on-line” – formularz zgłoszeniowy. Już teraz trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry! Warto zgłosić się już teraz, bo do 10 czerwca 2016 obowiązuje niższa kwota wpisowego. Warunkiem jest wypełnienie i wysłanie formularza on-line oraz opłacenie wpisowego do 10 czerwca włącznie (piątek).

Zapraszamy na regaty Nord CUP 2016.

Vector Sails Optimistic Cup

To były wyjątkowo liczne regaty klasy Vector Sails Optimistic Cup. Akwen na Górkach Zachodnich zapełnił się żagłowkami sterowanymi przez..

17 likes, 0 comments2 days ago

W tegorocznych regatach wzięła udział rekordowa liczba jachtów i uczestników. To była niezapomniana przygoda, do której wciąż wracamy..

15 likes, 0 comments6 days ago

W wyniku nieporozumienia na zakończeniu regat zostały ogłoszone błędne wyniki grupy ORC II. Przepraszam za tą sytuację załogi jachtów..

7 likes, 1 comments6 days ago

Rekordowa trzynastka Pantaenius NordCUP Gdańsk | Regaty NordCUP

Za nami trzynaste, rekordowe pod względem liczby zawodników, regaty Pantaenius NordCUP Gdańsk 2018 W wydarzeniu wzięło udział 445 jachtów..

16 likes, 1 comments6 days ago

Ostatni dzień regat. Część pierwsza

Żeglarze nie mogli narzekać dziś na pogodę. W klasie Mistrzostwa Polski Nautica 450 zwyciężyli Witold Małecki z Maciejem Odważnym. Przyznano..

23 likes, 0 comments1 week ago