język / language : PL | EN
Najmłodsi żeglarze powalczą o trofea Nord CUP!

Coraz większymi krokami zbliżają się Nord CUP 2016 (24.06-3.07.2016). Bazą regat będzie jak co roku AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku-Górkach Zachodnich. W tegorocznej edycji regat wystartują nie tylko doświadczeni żeglarze, ale też najmłodsi adepci tej dyscypliny, którzy zbierają pierwsze szlify, bowiem 28 czerwca rywalizację rozpoczną klasy Optimist i Open BIC (28-30.06.2016), którzy wracają do nas po rocznej przerwie.

fot. Bartosz Modelski Optimist NC 2014 _MG_6932

fot. Bartosz Modelski Optimist NC 2014

Regaty Nord CUP to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Regaty mają niepowtarzalną atmosferę, młodzi żeglarze mają tam okazję spotkać doświadczonych zawodników, podpytując o doświadczenia i technikę, dzięki czemu łączą pokolenia.

Podczas XI Nord CUPu wystartuje klasa Optimist gupa A i B, łącznie w 8 różnych klasyfikacjach. Swój udział zapowiedziały już trójmiejskie kluby, m.in. Gdański Klub Żeglarski oraz Sekcja Żeglarska AZS AWFiS Gdańsk. Mamy nadzieję, że również inne kluby, które przyjeżdżały na Nord CUP w ubiegłych latach przyjadą także w tym roku. Na starcie staną również zawodnicy pływający w klasie Open BIC (dwie klasyfikacje). W każdej z klas zaplanowano łącznie 9 startów. Nordcupowe zmagania Optimistów w gr. B i Open BIC zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski.

fot. Bartosz Modelski Open BIC NC 2014

fot. Bartosz Modelski Open BIC

Na stronie www.nordcup.pl w zakładce „dla zawodników” dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce „zgłoszenia on-line” – formularz zgłoszeniowy. Już teraz trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry! Warto zgłosić się już teraz, bo do 10 czerwca 2016 obowiązuje niższa kwota wpisowego. Warunkiem jest wypełnienie i wysłanie formularza on-line oraz opłacenie wpisowego do 10 czerwca włącznie (piątek).

Zapraszamy na regaty Nord CUP 2016.

Yacht Club Gdansk

Takie piękne puchary przechodnie czekają na zwycięzców w w wyścigu #B8. #investa AZS Hotel Galion #sailfast #Ilovegdn

9 likes, 0 comments4 days ago

Timeline Photos

I mały i duży, dziewczyna czy chłopak – każdy może wystartować w naszych regatach. Po prostu wybierz swoją klasę. Czy tym razem zobaczymy..

13 likes, 3 comments1 week ago

Boatex

I my dołączamy się do tych życzeń ‼️

4 likes, 1 comments2 weeks ago

Timeline Photos

Już wkrótce powitamy klasę Micro na linii startu.Do zobaczenia 2️⃣9️⃣ czerwca‼️ Sail Spotting MicroClass Poland #sailfast #sailracing

14 likes, 0 comments2 weeks ago

Timeline Photos

Są małe i duże łódki. Jeśli lubisz te małe to wskakuj do swojej Europy i weź udział w Regaty Pantaenius Nord Cup Gdańsk ‼️ Sail..

16 likes, 0 comments3 weeks ago