język / language : PL | EN
Najmłodsi żeglarze powalczą o trofea Nord CUP!

Coraz większymi krokami zbliżają się Nord CUP 2016 (24.06-3.07.2016). Bazą regat będzie jak co roku AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku-Górkach Zachodnich. W tegorocznej edycji regat wystartują nie tylko doświadczeni żeglarze, ale też najmłodsi adepci tej dyscypliny, którzy zbierają pierwsze szlify, bowiem 28 czerwca rywalizację rozpoczną klasy Optimist i Open BIC (28-30.06.2016), którzy wracają do nas po rocznej przerwie.

fot. Bartosz Modelski Optimist NC 2014 _MG_6932

fot. Bartosz Modelski Optimist NC 2014

Regaty Nord CUP to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Regaty mają niepowtarzalną atmosferę, młodzi żeglarze mają tam okazję spotkać doświadczonych zawodników, podpytując o doświadczenia i technikę, dzięki czemu łączą pokolenia.

Podczas XI Nord CUPu wystartuje klasa Optimist gupa A i B, łącznie w 8 różnych klasyfikacjach. Swój udział zapowiedziały już trójmiejskie kluby, m.in. Gdański Klub Żeglarski oraz Sekcja Żeglarska AZS AWFiS Gdańsk. Mamy nadzieję, że również inne kluby, które przyjeżdżały na Nord CUP w ubiegłych latach przyjadą także w tym roku. Na starcie staną również zawodnicy pływający w klasie Open BIC (dwie klasyfikacje). W każdej z klas zaplanowano łącznie 9 startów. Nordcupowe zmagania Optimistów w gr. B i Open BIC zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Polski.

fot. Bartosz Modelski Open BIC NC 2014

fot. Bartosz Modelski Open BIC

Na stronie www.nordcup.pl w zakładce „dla zawodników” dostępne są już zawiadomienia regatach, a w zakładce „zgłoszenia on-line” – formularz zgłoszeniowy. Już teraz trzymamy kciuki za dobrą pogodę i pomyślne wiatry! Warto zgłosić się już teraz, bo do 10 czerwca 2016 obowiązuje niższa kwota wpisowego. Warunkiem jest wypełnienie i wysłanie formularza on-line oraz opłacenie wpisowego do 10 czerwca włącznie (piątek).

Zapraszamy na regaty Nord CUP 2016.

Wiemy że na to czekaliście! Harmonogram Nord CUP 2018 jest tu: http://nordcup.pl/2018/05/znamy-juz-harmonogram-regat-nord-cup-2018/

5 likes, 0 comments1 week ago

Photos from Regaty Nord Cup Gdańsk's post

Dziś rozpoczęły się targi Boatex , które są naszym sponsorem. Zapraszamy na nasze stoisko aby dowiedzieć się co planujemy w tym roku…

9 likes, 0 comments3 months ago

Żeglarskie pasje w Poznaniu!

Już za tydzień Żeglarskie pasje w Poznaniu! Tylko na Boatex!

3 likes, 0 comments3 months ago

Jesień wszędzie, a my już planujemy NordCUP 2018. Witamy Sailing Machine ponownie na pokładzie!

30 likes, 0 comments6 months ago

Mistrzowie Polski Nautica 450: To było dla nas wyzwanie - WP SportoweFakty

W drugi weekend #NordCUP’u klasa Nautica 450 rywalizowała o medale 🥇 Po startach nowi mistrzowie Polski podsumowali nordcupową rywalizację..

5 likes, 0 comments10 months ago

SPONSORZY I PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATORZY

PARTNERZY