język / language : PL | EN
Nord CUP Gdańsk 2016 wystartował!

Regaty Nord CUP Gdańsk 2016 (24.06-3.07.2016) rozpoczęły się na dobre. Po piątkowym inaugurującym wyścigu Orvaldi B8 Race, w sobotę starty rozpoczęły kolejne klasy – Delphia 24 i Scandinavia 650 oraz Europa, Finn i Hobie 16. Chociaż pierwsze karty już rozdane, to różnice między zawodnikami są tak niewielkie, że nic nie jest jeszcze przesądzone. Bazą regat jest już tradycyjnie malowniczo położony AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku-Górkach Zachodnich.

 

Wyścig Orvaldi B8 Race to jedna z nowości tegorocznego Nord CUP’u. W piątek o godz. 19:00 aż 19 załóg wyruszyło w kierunku boi postawionej na południe od platformy LOTOS Petrobaltic na złożu B8. Trasę liczącą w sumie ok. 120 mil morskich pierwszy pokonał Sergey Pavlenko z załogą BLAGODARNOST’2 / RUS 5545, którzy przekroczyli linę mety w sobotę o godz. 14:23. Wcześniej, przed 7 rano, BLAGODARNOST’2 również półmetek przekraczał jako pierwszy.

image5

Zanim jeszcze pierwszy z jachtów w wyścigu Orvaldi B8 Race przekroczył linię mety, w Górkach Zachodnich na wodę zeszły kolejne klasy, które rywalizowały na dwóch akwenach – Delphia 24 i Scandinavia 650 oraz Europa, Finn i Hobie 16. O godzine 12:00, idealnie na dzisiejsze starty, ładnie się rozwiało, z dobrym, stabilnym wiatrem o sile 2-3 stopni w skali Beauforta. Piękne warunki żeglarskie umożliwiły sprawne rozegranie trzech wyścigów w każdej ze startujących dzisiaj klas. Około godziny 15:00 pogoda zaczęła się zmieniać, i widać było nadciągającą burzę, w związku z czym komisje sędziowskie podjęły słuszną decyzję o zakończeniu sobotnich zmagań.

W klasie Delphia 24 na czoło wysunął się FlexiStav (5 punktów) z Pawłem Tarnowskim za sterem – dwukrotnie przekraczali linię mety tuż za SpeedYacht Team i wygrywając wyścig trzeci. Tuż za nimi plasuje się właśnie Tobiasz Zajączkowski i SpeedYacht Team (6 punktów), którzy w prawdzie dwukrotnie byli pierwsi, ale w trzecim wyścigu zajęli 4 pozycję. Na trzecim miejscu po trzech wyścigach znalazł się Waldemar Sałata i Star Telekom (8 punktów), ubiegłoroczny triumfator Nord CUP’u.

IMG_0265

Na starcie Scandinavia 650 stanęło 6 załóg z Polski i jedna z Niemiec. Właśnie załogo niemiecka na jachcie Wilson, której skipperem jest Walter Wullenweber, zajmuje po pierwszym dniu trzecie miejsce (8 pkt.). Tyle samo punktów, ale z jednym wygranym wyścigiem na koncie, który daje im aktualnie drugą pozycję, jest załoga Michała Kaczmarka ‘AFRIDO’, natomiast pierwsza pozycja należy w tej chwili do załogi Marka Kloski na jachcie Hiab (4 pkt.), którzy dwa razy przepłynęli metę najszybciej i raz na drugiej pozycji.

IMG_0383_cover

Wśród startujących w klasie Europa bezkonkurencyjny był dziś Krzysztof Matysik – rok temu na Nord CUPie zajął drugie miejsce, natomiast dziś wygrał wszystkie trzy dzisiejsze starty i obecnie jest liderem. Za nim plasują się kolejno Borys Boratyński (7 pkt.) i Jarosław Rapicki (12 pkt.).

IMG_0779

Po raz kolejny licznie na regatach Nord CUP stawili się zawodnicy na ‘Finnach’. Pierwsze miejsce z 5 punktami zajmuje obecnie Bartosz Ptak, tuż przed Jeremim Zimnym. Obaj zawodnicy zgromadzili na koncie tę samą ilość punktów, ale Bartosz Ptak dwukrotnie przekraczał metę pierwszy. Rok temu w ostatecznej klasyfikacji lepszy był Jeremi Zimny – zwyciężył nordcupową rywalizację, zaś Bartosz Ptak był piąty, ale jak będzie w tym roku? To rozstrzygną starty w kolejnych dniach. Na trzeciej pozycji po trzech wyścigach Andrzej Romanowski (rok temu szósty).

IMG_0707

Klasa Hobie 16 rozgrywa w Górkach Zachodnich Mistrzostwa Polski. Również wśród tych żeglarzy różnice są niewielkie – zaledwie 2 punkty dzielą od siebie kolejnych zawodników. Jak na razie najlepiej spisywał się Tymoteusz Cierzan (7 pkt.), zaś na kolejnych miejscach plasują się Bartłomiej Walencik (9 pkt.) i Dominique Bohdziewicz (11 pkt.), którzy spisują się znacznie lepiej niż w ubiegłym roku.

IMG_0691

W niedzielę kolejne wyścigi. Zawodnicy w klasach Delphia 24 i Scandinavia 650 rozdzielą między sobą kolejne punkty Pucharu Polski, natomiast pozostałych załóg, które kończą zmagania w poniedziałek, będzie to drugi dzień rywalizacji. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia aktualności na naszym facebookowym profilu, Regaty Nord CUP Gdańsk!

Wiemy że na to czekaliście! Harmonogram Nord CUP 2018 jest tu: http://nordcup.pl/2018/05/znamy-juz-harmonogram-regat-nord-cup-2018/

5 likes, 0 comments1 week ago

Photos from Regaty Nord Cup Gdańsk's post

Dziś rozpoczęły się targi Boatex , które są naszym sponsorem. Zapraszamy na nasze stoisko aby dowiedzieć się co planujemy w tym roku…

9 likes, 0 comments3 months ago

Żeglarskie pasje w Poznaniu!

Już za tydzień Żeglarskie pasje w Poznaniu! Tylko na Boatex!

3 likes, 0 comments3 months ago

Jesień wszędzie, a my już planujemy NordCUP 2018. Witamy Sailing Machine ponownie na pokładzie!

30 likes, 0 comments6 months ago

Mistrzowie Polski Nautica 450: To było dla nas wyzwanie - WP SportoweFakty

W drugi weekend #NordCUP’u klasa Nautica 450 rywalizowała o medale 🥇 Po startach nowi mistrzowie Polski podsumowali nordcupową rywalizację..

5 likes, 0 comments10 months ago

SPONSORZY I PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATORZY

PARTNERZY