język / language : PL | EN
Nord CUP przejmują młodzi żeglarze

Na regatach Nord CUP Gdańsk 2016 rywalizację rozpoczęli najmłodsi adepci sztuki żeglarskiej – przez trzy dni będą się ścigać Optymiści w grupach A i B oraz klasa Open BIC. W czwartek poznamy zwycięzców we wszystkich trzech klasach żeglarskich.

Wprawdzie akwen Zatoki Gdańskiej regularnie gości żeglarzy w różnym wieku, ale młodzież startująca na Optymistach i Openi BIC’ach na regaty Nord CUP wraca po rocznej przerwie. Górki Zachodnie przywitały zawodników słońcem i sprzyjającymi warunkami wiatrowymi – udało się bez problemów rozegrać wszystkie trzy zaplanowane na pierwszy dzień starty, a w sumie, w ciągu wszystkich trzech dni ma być ich 9.

dav

Klasę Open BIC zdominował na otwarciu Tymon Gajdziński z MKZ Arka Gdynia, wygrywając wszystkie trzy wyścigi i zapewniając sobie tym samym sporą przewagę punktową nad kolejnymi zawodnikami. Na drugiej pozycji jest w tej chwili Karol Eriksson, przed Hanną Dmochowską, ale jak to w sporcie bywa, jeszcze wszystko może się zmienić.

Rywalizację wśród Optimistów zdominowały dziewczęta. W grupie A w czołówce jest dużo ciaśniej. Po osiem punktów zdobyli Emilia Roszkowska i Kamil Manowiecki, ale Roszkowska raz przekroczyła metę na pierwszej pozycji, więc to ona jest w tej chwili sklasyfikowana na najwyższym miejscu. Tuż za nimi znajduje się Gabriela Czapska z dorobkiem 12 punktów. Na czele stawki w grupie B, po bardzo dobrych startach – raz pierwsza i dwa razy druga, najwyższą lokatę zajmuje na razie Zofia Czerniawska, przed Ewą Lewandowską i Mateuszem Gąsiorowskim.

IMG_0508

Po zejściu na ląd i chwili odpoczynku można było zobaczyć grupki zawodników zgromadzonych wokół trenerów, którzy zapewne dyskutowali na temat wtorkowych wyścigów i taktyki na kolejne dni. Początek środowych startów zaplanowany jest na godz. 11. Regaty obserwować można z plaż na Stogach i Sobieszewie.

Vector Sails Optimistic Cup

To były wyjątkowo liczne regaty klasy Vector Sails Optimistic Cup. Akwen na Górkach Zachodnich zapełnił się żagłowkami sterowanymi przez..

17 likes, 0 comments2 days ago

W tegorocznych regatach wzięła udział rekordowa liczba jachtów i uczestników. To była niezapomniana przygoda, do której wciąż wracamy..

15 likes, 0 comments6 days ago

W wyniku nieporozumienia na zakończeniu regat zostały ogłoszone błędne wyniki grupy ORC II. Przepraszam za tą sytuację załogi jachtów..

7 likes, 1 comments6 days ago

Rekordowa trzynastka Pantaenius NordCUP Gdańsk | Regaty NordCUP

Za nami trzynaste, rekordowe pod względem liczby zawodników, regaty Pantaenius NordCUP Gdańsk 2018 W wydarzeniu wzięło udział 445 jachtów..

16 likes, 1 comments6 days ago

Ostatni dzień regat. Część pierwsza

Żeglarze nie mogli narzekać dziś na pogodę. W klasie Mistrzostwa Polski Nautica 450 zwyciężyli Witold Małecki z Maciejem Odważnym. Przyznano..

23 likes, 0 comments1 week ago