język / language : PL | EN
Nord CUP przejmują młodzi żeglarze

Na regatach Nord CUP Gdańsk 2016 rywalizację rozpoczęli najmłodsi adepci sztuki żeglarskiej – przez trzy dni będą się ścigać Optymiści w grupach A i B oraz klasa Open BIC. W czwartek poznamy zwycięzców we wszystkich trzech klasach żeglarskich.

Wprawdzie akwen Zatoki Gdańskiej regularnie gości żeglarzy w różnym wieku, ale młodzież startująca na Optymistach i Openi BIC’ach na regaty Nord CUP wraca po rocznej przerwie. Górki Zachodnie przywitały zawodników słońcem i sprzyjającymi warunkami wiatrowymi – udało się bez problemów rozegrać wszystkie trzy zaplanowane na pierwszy dzień starty, a w sumie, w ciągu wszystkich trzech dni ma być ich 9.

dav

Klasę Open BIC zdominował na otwarciu Tymon Gajdziński z MKZ Arka Gdynia, wygrywając wszystkie trzy wyścigi i zapewniając sobie tym samym sporą przewagę punktową nad kolejnymi zawodnikami. Na drugiej pozycji jest w tej chwili Karol Eriksson, przed Hanną Dmochowską, ale jak to w sporcie bywa, jeszcze wszystko może się zmienić.

Rywalizację wśród Optimistów zdominowały dziewczęta. W grupie A w czołówce jest dużo ciaśniej. Po osiem punktów zdobyli Emilia Roszkowska i Kamil Manowiecki, ale Roszkowska raz przekroczyła metę na pierwszej pozycji, więc to ona jest w tej chwili sklasyfikowana na najwyższym miejscu. Tuż za nimi znajduje się Gabriela Czapska z dorobkiem 12 punktów. Na czele stawki w grupie B, po bardzo dobrych startach – raz pierwsza i dwa razy druga, najwyższą lokatę zajmuje na razie Zofia Czerniawska, przed Ewą Lewandowską i Mateuszem Gąsiorowskim.

IMG_0508

Po zejściu na ląd i chwili odpoczynku można było zobaczyć grupki zawodników zgromadzonych wokół trenerów, którzy zapewne dyskutowali na temat wtorkowych wyścigów i taktyki na kolejne dni. Początek środowych startów zaplanowany jest na godz. 11. Regaty obserwować można z plaż na Stogach i Sobieszewie.

Wiemy że na to czekaliście! Harmonogram Nord CUP 2018 jest tu: http://nordcup.pl/2018/05/znamy-juz-harmonogram-regat-nord-cup-2018/

5 likes, 0 comments1 week ago

Photos from Regaty Nord Cup Gdańsk's post

Dziś rozpoczęły się targi Boatex , które są naszym sponsorem. Zapraszamy na nasze stoisko aby dowiedzieć się co planujemy w tym roku…

9 likes, 0 comments3 months ago

Żeglarskie pasje w Poznaniu!

Już za tydzień Żeglarskie pasje w Poznaniu! Tylko na Boatex!

3 likes, 0 comments3 months ago

Jesień wszędzie, a my już planujemy NordCUP 2018. Witamy Sailing Machine ponownie na pokładzie!

30 likes, 0 comments6 months ago

Mistrzowie Polski Nautica 450: To było dla nas wyzwanie - WP SportoweFakty

W drugi weekend #NordCUP’u klasa Nautica 450 rywalizowała o medale 🥇 Po startach nowi mistrzowie Polski podsumowali nordcupową rywalizację..

5 likes, 0 comments10 months ago

SPONSORZY I PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATORZY

PARTNERZY