język / language : PL | EN
Nord CUP przejmują młodzi żeglarze

Na regatach Nord CUP Gdańsk 2016 rywalizację rozpoczęli najmłodsi adepci sztuki żeglarskiej – przez trzy dni będą się ścigać Optymiści w grupach A i B oraz klasa Open BIC. W czwartek poznamy zwycięzców we wszystkich trzech klasach żeglarskich.

Wprawdzie akwen Zatoki Gdańskiej regularnie gości żeglarzy w różnym wieku, ale młodzież startująca na Optymistach i Openi BIC’ach na regaty Nord CUP wraca po rocznej przerwie. Górki Zachodnie przywitały zawodników słońcem i sprzyjającymi warunkami wiatrowymi – udało się bez problemów rozegrać wszystkie trzy zaplanowane na pierwszy dzień starty, a w sumie, w ciągu wszystkich trzech dni ma być ich 9.

dav

Klasę Open BIC zdominował na otwarciu Tymon Gajdziński z MKZ Arka Gdynia, wygrywając wszystkie trzy wyścigi i zapewniając sobie tym samym sporą przewagę punktową nad kolejnymi zawodnikami. Na drugiej pozycji jest w tej chwili Karol Eriksson, przed Hanną Dmochowską, ale jak to w sporcie bywa, jeszcze wszystko może się zmienić.

Rywalizację wśród Optimistów zdominowały dziewczęta. W grupie A w czołówce jest dużo ciaśniej. Po osiem punktów zdobyli Emilia Roszkowska i Kamil Manowiecki, ale Roszkowska raz przekroczyła metę na pierwszej pozycji, więc to ona jest w tej chwili sklasyfikowana na najwyższym miejscu. Tuż za nimi znajduje się Gabriela Czapska z dorobkiem 12 punktów. Na czele stawki w grupie B, po bardzo dobrych startach – raz pierwsza i dwa razy druga, najwyższą lokatę zajmuje na razie Zofia Czerniawska, przed Ewą Lewandowską i Mateuszem Gąsiorowskim.

IMG_0508

Po zejściu na ląd i chwili odpoczynku można było zobaczyć grupki zawodników zgromadzonych wokół trenerów, którzy zapewne dyskutowali na temat wtorkowych wyścigów i taktyki na kolejne dni. Początek środowych startów zaplanowany jest na godz. 11. Regaty obserwować można z plaż na Stogach i Sobieszewie.

Yacht Club Gdansk

Takie piękne puchary przechodnie czekają na zwycięzców w w wyścigu #B8. #investa AZS Hotel Galion #sailfast #Ilovegdn

9 likes, 0 comments23 hours ago

Timeline Photos

I mały i duży, dziewczyna czy chłopak – każdy może wystartować w naszych regatach. Po prostu wybierz swoją klasę. Czy tym razem zobaczymy..

13 likes, 3 comments1 week ago

Boatex

I my dołączamy się do tych życzeń ‼️

4 likes, 1 comments1 week ago

Timeline Photos

Już wkrótce powitamy klasę Micro na linii startu.Do zobaczenia 2️⃣9️⃣ czerwca‼️ Sail Spotting MicroClass Poland #sailfast #sailracing

14 likes, 0 comments2 weeks ago

Timeline Photos

Są małe i duże łódki. Jeśli lubisz te małe to wskakuj do swojej Europy i weź udział w Regaty Pantaenius Nord Cup Gdańsk ‼️ Sail..

16 likes, 0 comments2 weeks ago