język / language : PL | EN
Nord CUP przejmują młodzi żeglarze

Na regatach Nord CUP Gdańsk 2016 rywalizację rozpoczęli najmłodsi adepci sztuki żeglarskiej – przez trzy dni będą się ścigać Optymiści w grupach A i B oraz klasa Open BIC. W czwartek poznamy zwycięzców we wszystkich trzech klasach żeglarskich.

Wprawdzie akwen Zatoki Gdańskiej regularnie gości żeglarzy w różnym wieku, ale młodzież startująca na Optymistach i Openi BIC’ach na regaty Nord CUP wraca po rocznej przerwie. Górki Zachodnie przywitały zawodników słońcem i sprzyjającymi warunkami wiatrowymi – udało się bez problemów rozegrać wszystkie trzy zaplanowane na pierwszy dzień starty, a w sumie, w ciągu wszystkich trzech dni ma być ich 9.

dav

Klasę Open BIC zdominował na otwarciu Tymon Gajdziński z MKZ Arka Gdynia, wygrywając wszystkie trzy wyścigi i zapewniając sobie tym samym sporą przewagę punktową nad kolejnymi zawodnikami. Na drugiej pozycji jest w tej chwili Karol Eriksson, przed Hanną Dmochowską, ale jak to w sporcie bywa, jeszcze wszystko może się zmienić.

Rywalizację wśród Optimistów zdominowały dziewczęta. W grupie A w czołówce jest dużo ciaśniej. Po osiem punktów zdobyli Emilia Roszkowska i Kamil Manowiecki, ale Roszkowska raz przekroczyła metę na pierwszej pozycji, więc to ona jest w tej chwili sklasyfikowana na najwyższym miejscu. Tuż za nimi znajduje się Gabriela Czapska z dorobkiem 12 punktów. Na czele stawki w grupie B, po bardzo dobrych startach – raz pierwsza i dwa razy druga, najwyższą lokatę zajmuje na razie Zofia Czerniawska, przed Ewą Lewandowską i Mateuszem Gąsiorowskim.

IMG_0508

Po zejściu na ląd i chwili odpoczynku można było zobaczyć grupki zawodników zgromadzonych wokół trenerów, którzy zapewne dyskutowali na temat wtorkowych wyścigów i taktyki na kolejne dni. Początek środowych startów zaplanowany jest na godz. 11. Regaty obserwować można z plaż na Stogach i Sobieszewie.

Yacht Club Gdansk

„Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam” – Tak pożegnał się z nami Prezydent Paweł Adamowicz. Dziękujemy za wszystkie..

6 likes, 0 comments10 hours ago

's cover photo

13 likes, 2 comments1 month ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

24 likes, 0 comments5 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments5 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments5 months ago