język / language : PL | EN
XII regaty Nord CUP za nami!

Przez 10 dni żeglarze różnych klas, od najmniejszych Optimistów po duże jachty kilowe ścigały się podczas XII regat Nord CUP Gdańsk 2017 (23.06-2.07.2017). Tegoroczna edycja Nord CUPu była wyjątkowo wietrzna, a przez to bardziej wymagająca, ale jak podkreślali sami zawodnicy, była to właśnie prawdziwie żeglarska pogoda. Ceremonia zamknięcia odbyła się tradycyjnie w AZS Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w gdańskich Górkach Zachodnich, który już od wielu lat jest bazą regat.

W tym roku do regat Nord CUP Gdańsk 2017 zgłosiło się 365 załóg, które rywalizowały na nordcupowych akwenach. Podobnie jak w ubiegłym roku najpierw wystartowały jachty morskie, które popłynęły w długim pełnomorskim wyścigu B8 Race, a najszybszą załogą była ponownie BLAGODARNOST’2 pod dowództwem Sergeya Pavlenko, a dzień później rywalizację rozpoczęły mniejsze jachty. W sumie trofea zostały rozdane w 44 kategoriach i podkategoriach, w 21 klasach żeglarskich, aż 4 klasy rywalizowały o mistrzowskie medale – w pierwszy weekend były to katamarany Hobie 14, gdzie złoto wywalczył Bartosz Sajdak i Hobie 16 – tu na najwyższym stopniu podium stanęła załoga Bartłomiej Janiszewski i Aleksander Janiszewski, a w drugi weekend klasa Korsarz – najlepszą załogą wśród polskich Korsarzy byli Wojciech Wójtowicz i Łukasz Wójcik oraz klasa Nautica 450, gdzie złoty medal wywalczyli Łukasz Przybytek i Patryk Sawicki. Łukasz Przybytek, olimpijczyk w klasie 49er powiedział po regatach: „Bardzo fajna klasa, bardzo szybka, dynamiczna, moje doświadczenie z żeglarstwa przydało się. W mojej załodze był Patryk Sawicki, który w ogóle po raz pierwszy pływał na łódce, więc było to dla nas dosyć duże wyzwanie, zwłaszcza przy tak żeglarskiej pogodzie”. W drugi weekend jachty wystartowały także w Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna, w którym najszybciej popłynęła ekipa eXplodera 20, Wojciech Kaliski i Filip Walczak – metę przekroczyli 1,5 godziny po starcie. Jak co roku przyznany została też nagroda specjalna, Jacht Tygodnia – Puchar Wójta Gminy Kolbudy, który w tym roku trafił do załogi klasy Korsarz z Niemiec w składzie Sasha Broy i Frank Thieme.

Na XII Nord CUPie po raz kolejny spotkało się kilka pokoleń żeglarzy i ci młodzi, którzy dopiero wchodzą w świat żeglarstwa, mogli spotkać tych już utytułowanych, z dużym dorobkiem, nawet olimpijskim. Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom oraz uczestnikom za wszelkie miłe słowa, uczestnictwo i rywalizację fair play, bo to dzięki Wam regaty mają tę wyjątkową atmosferę. Do zobaczenia za rok!

Nord CUP 2017 stopka

Photos from Regaty Nord Cup Gdańsk's post

Dziś rozpoczęły się targi Boatex , które są naszym sponsorem. Zapraszamy na nasze stoisko aby dowiedzieć się co planujemy w tym roku…

9 likes, 0 comments2 months ago

Żeglarskie pasje w Poznaniu!

Już za tydzień Żeglarskie pasje w Poznaniu! Tylko na Boatex!

3 likes, 0 comments2 months ago

Jesień wszędzie, a my już planujemy NordCUP 2018. Witamy Sailing Machine ponownie na pokładzie!

30 likes, 0 comments6 months ago

Mistrzowie Polski Nautica 450: To było dla nas wyzwanie - WP SportoweFakty

W drugi weekend #NordCUP’u klasa Nautica 450 rywalizowała o medale 🥇 Po startach nowi mistrzowie Polski podsumowali nordcupową rywalizację..

5 likes, 0 comments9 months ago

Regaty Nord Cup Gdańsk

Dziś mamy dla was kadry z II nordcupowej ⛵ niedzieli, tym razem od Anna Korneszczuk

16 likes, 0 comments9 months ago

SPONSORZY I PARTNERZY

PARTNER GŁÓWNY

PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATORZY

PARTNERZY