język / language : PL | EN
Szczęśliwa trzynastka – 13 edycja Nord CUP Gdańsk

Regaty Nord CUP w gdańskich Górkach Zachodnich, jak co roku odbędą się na przełomie czerwca i lipca i jak co roku pojawi się na nich kilka nowości.

Wydarzenie rozpoczyna się w piątek, 29 czerwca startem wyścigu B8 organizowanego wspólnie z Lotos Petrobaltic. Choć już po raz trzeci załogi wystartują na 100 milowej trasie, to po raz pierwszy pojawią się w wyścigu załogi dwuosobowe, które zdobywają punkty do cyklu OS Racing.

Od soboty na starcie zawitają stali bywalcy, czyli klasy 420, Delphia 24, Europa, Finn, Hobie Cat 14 i 16 OK Dinghy, Open Bic, Micro i Scandinavia 650.  Wśród nich będzie reprezentant Polski w Finnie – Piotr Kula. – W Nord Cup startowałem w sumie pięć razy i zawsze jest mi żal kiedy nie mogę się tu pojawić. Górki Zachodnie to mój ulubiony akwen i cieszę się, że w tym roku się uda mi się tu pościgać. – mówi Kula – Tym bardziej, że w tym roku w startuje na Laserze również moja dziewczyna, Anna Pohlak. – dodaje.

Piotr Kula - klasa Finn

Piotr Kula – klasa Finn

Puchar Polski klasy Laser we wszystkich jej odmianach, czyli 4.7, Radial i Standard rozpoczyna się we wtorek. Tego samego dnia wody wokół Górek Zachodnich zostaną opanowane przez najmłodszych żeglarzy, którzy wystartują w Vector Sails Optimist Cup. Ta część regat Nord CUP jest sponsorowana przez znaną gdańską żaglownię Vector Sails. Zawody obu tych klas potrwają aż do czwartku.

Od piątku natomiast na starcie meldują się klasy Flying Dutchman oraz Nautica 450, która rozgrywać będzie swoje dziesiąte Mistrzostwa Polski i to w dodatku dziesiąte rozgrywane podczas Nord CUP. W sobotę dołączą do nich klasy Korsar i Sigma Active, która po raz pierwszy zawita na gdańskich regatach.

W sobotę także rozegrana zostanie 9 edycja Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Są to zawody, w których wspólnie startują uczestnicy regat Nord CUP Gdańsk oraz zlotu Baltic Sail. Jest on również częścią cyklu Mistrzostw Zatoki Gdańskiej, w którego skład wchodzi wyścig B8 oraz niedzielne krótkie wyścigi Nord Cup Classic dla jachtów morskich. Nowością jest również to, że bazą regat morskich w dniach 6-8 lipca będzie Marina Gdańsk na ul. Szafarnia.

Na trasie Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna

Na trasie Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna

Na starcie nie zabraknie siedmiokrotnego Mistrza Świata, Piotra Tarnackiego. – To już mój jedenasty start w regatach Nord CUP Gdańsk. Zawsze staram się by znalazły się w moim kalendarzu. Nigdy nie wygrałem Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna, ale mam nadzieję, że w tym roku warunki będą sprzyjały mojej załodze na katamaranie Roca i uda nam się wygrać to prestiżowe trofeum. – mówi Tarnacki – Już tydzień wcześniej będę na startować w klasie Micro, a jest to dla nas jeden z dwóch głównych sprawdzianów przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata klasy Micro.

 

Piotr Tarnacki - klasa Micro

Piotr Tarnacki – klasa Micro

Organizatorzy, czyli Yacht Club Gdańsk oraz AZS Galion, spodziewają się ponad łącznie ponad 300 jachtów i 700 zawodników. Zapisy trwają, a do 12.06 obowiązuje niższe wpisowe.

 

 

Timeline Photos

W tym roku, jak zwykle zaczynamy z B8 Race już 2️⃣8️⃣ czerwca. W tym roku wprowadzamy przechodnie trofeum double-handed. Stay tuned‼️..

14 likes, 2 comments3 days ago

Timeline Photos

Odliczamy do 2️⃣8️⃣ czerwca, kiedy rozpoczyna się XIV Pantaenius Nord Cup Gdańsk ‼️ #ilovegdn #gdansk #regaty #sailfast

7 likes, 0 comments1 week ago

Klasa 505: Kalendarz Regat Pucharu Polski na 2019 rok

Witamy Klasa 505 w Polsce po kilku sezonach przerwy ponownie na naszych regatach‼️ Nie możemy się już doczekać czerwca ⛵⛵⛵

7 likes, 0 comments2 weeks ago

Photos from Regaty Pantaenius Nord Cup Gdańsk's post

Pantaenius Nord Cup Gdańsk gościnnie w Poznaniu na Boatex! ⛵️ Tomek Sawukinas tym razem bardziej na lądzie czeka na miłośników regat..

16 likes, 0 comments2 weeks ago

Boatex

Zima ❄️❄️❄️nam nie straszna, bo już w piątek widzimy się na Boatex‼️ ⛵⛵⛵

2 likes, 0 comments3 weeks ago