język / language : PL | EN
Szczęśliwa trzynastka – 13 edycja Nord CUP Gdańsk

Regaty Nord CUP w gdańskich Górkach Zachodnich, jak co roku odbędą się na przełomie czerwca i lipca i jak co roku pojawi się na nich kilka nowości.

Wydarzenie rozpoczyna się w piątek, 29 czerwca startem wyścigu B8 organizowanego wspólnie z Lotos Petrobaltic. Choć już po raz trzeci załogi wystartują na 100 milowej trasie, to po raz pierwszy pojawią się w wyścigu załogi dwuosobowe, które zdobywają punkty do cyklu OS Racing.

Od soboty na starcie zawitają stali bywalcy, czyli klasy 420, Delphia 24, Europa, Finn, Hobie Cat 14 i 16 OK Dinghy, Open Bic, Micro i Scandinavia 650.  Wśród nich będzie reprezentant Polski w Finnie – Piotr Kula. – W Nord Cup startowałem w sumie pięć razy i zawsze jest mi żal kiedy nie mogę się tu pojawić. Górki Zachodnie to mój ulubiony akwen i cieszę się, że w tym roku się uda mi się tu pościgać. – mówi Kula – Tym bardziej, że w tym roku w startuje na Laserze również moja dziewczyna, Anna Pohlak. – dodaje.

Piotr Kula - klasa Finn

Piotr Kula – klasa Finn

Puchar Polski klasy Laser we wszystkich jej odmianach, czyli 4.7, Radial i Standard rozpoczyna się we wtorek. Tego samego dnia wody wokół Górek Zachodnich zostaną opanowane przez najmłodszych żeglarzy, którzy wystartują w Vector Sails Optimist Cup. Ta część regat Nord CUP jest sponsorowana przez znaną gdańską żaglownię Vector Sails. Zawody obu tych klas potrwają aż do czwartku.

Od piątku natomiast na starcie meldują się klasy Flying Dutchman oraz Nautica 450, która rozgrywać będzie swoje dziesiąte Mistrzostwa Polski i to w dodatku dziesiąte rozgrywane podczas Nord CUP. W sobotę dołączą do nich klasy Korsar i Sigma Active, która po raz pierwszy zawita na gdańskich regatach.

W sobotę także rozegrana zostanie 9 edycja Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Są to zawody, w których wspólnie startują uczestnicy regat Nord CUP Gdańsk oraz zlotu Baltic Sail. Jest on również częścią cyklu Mistrzostw Zatoki Gdańskiej, w którego skład wchodzi wyścig B8 oraz niedzielne krótkie wyścigi Nord Cup Classic dla jachtów morskich. Nowością jest również to, że bazą regat morskich w dniach 6-8 lipca będzie Marina Gdańsk na ul. Szafarnia.

Na trasie Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna

Na trasie Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna

Na starcie nie zabraknie siedmiokrotnego Mistrza Świata, Piotra Tarnackiego. – To już mój jedenasty start w regatach Nord CUP Gdańsk. Zawsze staram się by znalazły się w moim kalendarzu. Nigdy nie wygrałem Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna, ale mam nadzieję, że w tym roku warunki będą sprzyjały mojej załodze na katamaranie Roca i uda nam się wygrać to prestiżowe trofeum. – mówi Tarnacki – Już tydzień wcześniej będę na startować w klasie Micro, a jest to dla nas jeden z dwóch głównych sprawdzianów przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata klasy Micro.

 

Piotr Tarnacki - klasa Micro

Piotr Tarnacki – klasa Micro

Organizatorzy, czyli Yacht Club Gdańsk oraz AZS Galion, spodziewają się ponad łącznie ponad 300 jachtów i 700 zawodników. Zapisy trwają, a do 12.06 obowiązuje niższe wpisowe.

 

 

's cover photo

13 likes, 2 comments4 days ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

22 likes, 0 comments4 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments4 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments4 months ago

Mistrzostwa Polski klasy Nautica 450

To już Mistrzostwa Polski Nautica 450. Emocje podczas rywalizacji w tych jubileuszowych regatach były wysokie. Wielu obstawiało wieloletnich..

14 likes, 1 comments4 months ago