język / language : PL | EN
Rewelacyjne warunki na zakończenie regat

Za nami ostatni dzień tegorocznych regat Pantaenius NordCUP Gdańsk. W klasie Mistrzostwa Polski Nautica 450 zwyciężyli Witold Małecki z Maciejem Odważnym. Przyznano też Puchary Polski dla Flying Dutcham, Korsar, Sigma Active, Micro oraz Nord Cup Classic ORC, KWR, OPEN.

Pogoda podczas tegorocznych regat Pantaenius NordCUP Gdańsk była wyjątkowo zmienna i kapryśna, lecz na szczęście ostatniego dnia wyścigów aura dopisała. Świeciło słońce, wiatr wiał z prędkością 10 węzłów.

- Panowały warunki do dobrej, przyjemnej żeglugi, wiatr zaczął wiać mocniej w drugiej części dnia, było komfortowo – mówi Andrzej Wyrzykowski, sędzia. – Wszyscy ukończyli wyścigi w bardzo dobry czasie.

2018-07-08 11.21.25NordCup 1

W takich warunkach wystartowały Mistrzostwa Polski Nautica 450. Na pierwszym miejscu przypłynęli Witold Małecki z Maciejem Odważnym (niezrzeszeni). Tuż za nimi duet Łukasza Maksymowicza i Wojciecha Groszyka (Między Żaglami). Na trzecim miejscu – Tomasz Zambrzycki i Paweł Matusiak (Yacht Club Rewa).

Z tygodniowym opóźnieniem (podczas ubiegłego weekendu start uniemożliwiła pogoda)  na wody zatoki wypłynęły wyścigi Puchar Polski Micro. Na pierwszym miejscu faworyt tegorocznych regat Pantaenius NordCUP Gdańsk, czyli Piotr Tarnacki wspólnie z Bartoszem Makałą i Rafałem Beckerem (77 Racing Club Gdańsk).

2018-07-08 16.09.23NordCup

Na drugim miejscu – Rafał Sawicki wspólnie z Joanną i Krzysztofem Mariańskimi (Yacht Club Sopot). Trzecie miejsce przypadło Maciejowi Twarowskiemu, Mirosławowi Zającowi i Agacie Czarmińskiej (YC Rewa).

2018-07-08 12.33.06NordCup 1 (1)

Podczas ostatniego weekendu rywalizowali też zawodnicy klasy Korsarz. Jako pierwsi – Michał Dominiak, Tomasz Wysocki (Korsarska Flota Północ). Tuż za nimi Janusz i Diana Kasiak (Strefa Wiatru). Na trzecim miejscu przypłynęli Bogdan Knitter i Piotr Lopuchin (LKS Charzykowy).

W klasie Sigma Active zwyciężyli Mariusz Wandasiewicz i Katarzyna Wandasiewicz (klub prywatny). Tuż za nimi ścigali się Robert Sobociński i Sławomir Kodrzycki  (Przystań Toruń). Na trzecim miejscu – Norbert Nowacki z RJKP Poznań.

2018-07-08 13.07.21NordCup 4

W klasie Flying Dutchman zwyciężyła załoga Jacka Tyszkiewicz i Katarzyny Sobieraj. Tuż za nimi – Paweł Świderski, Marcin Zawistowski. Na trzecim miejscu uplasowali się Tomasz Kośmicki z Adrianem Górką.

W ostatni weekend regat odbyły się też wyścigi Nord Cup Classic ORC, KWR, OPEN. Oto zwycięzcy:

KWR

1. Saint-Amore, Hubert Jabłoński

2. Apus, Sławomir Nojek

3. Jaricho, Piotr Korczak

OPEN

1. Scamp 27, Witold Karałow

2. Tinkara, Sławomir Łoboda

3. Blagodarnosc 2, Tomasz Kaczmar

ORC I

1. PGO Good Speed, kpt. Łukasz Trzciński

2. Smoke, Robert Gwóźdź

3. Polled 2, Jacek Chabowski

ORC II

1. Neoprofil, Piotr Adamowicz

2. Busy Lizzy, Kuba Marjański

3. Sea Bee, Jan Kozarzewski

Mistrzostwa Zatoki Gdańskiej 2018

ORC

1. PGO Good Speed, kpt. Łukasz Trzciński

2. Smoke, Robert Gwóźdź

3. Atlantic Puffin, Szymon Kuczyński

Open

1. Sailfisher, Robert Marek Studziński

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

22 likes, 0 comments3 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments3 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments3 months ago

Mistrzostwa Polski klasy Nautica 450

To już Mistrzostwa Polski Nautica 450. Emocje podczas rywalizacji w tych jubileuszowych regatach były wysokie. Wielu obstawiało wieloletnich..

13 likes, 1 comments3 months ago

Wyścigi klasy Laser

Ah, tęsknimy za tym słońcem i wiatrem. Cóż to były za emocje :) Obejrzyjcie film z wyścigów klas Laser standard, 4.7, radial :)

11 likes, 1 comments3 months ago