język / language : PL | EN
Środowy NordCUP Klubowy

 

 

UWAGA! UWAGA!

Ze względu na niskie zainteresowanie, Środowy NordCUP Klubowy zostaje zawieszony do odwołania. Mamy nadzieję, że wznowimy starty po wakacjach. Informacji szukajcie tu oraz na profilu regat Nord CUP na Facebooku.

Do zobaczenia!

_MG_8766

Środowy NordCUP Klubowy to nowa seria regat otwarta dla każdego żeglarza, niezależnie na jakim jachcie pływa.  W każdą środę, o godzinie 18 spotykamy się na starcie w Gdańsku – Górkach Zachodnich. Środowy NCK ma charakter ligi klubowej, gdzie każdy ma możliwość szlifowania swoich umiejętności żeglarskich, a jednocześnie regaty te prowadzone są w sposób przyjazny nawet dla nowicjuszy regatowych. Udział jest bezpłatny.

Środowy NordCUP Klubowy został zainspirowany przez Regaty w Każdą Środę, które odbywają się w Szczecinie z inicjatywy Andrzeja Armińskiego i jego stoczni Mantra Yachts.

Rozgrywane będą dwie klasyfikacje – jachtów balastowych i mieczowych (np. Finn, Omega, Nautica 450).  Do opracowania wyników jachtów balastowych stosowany jest system NHC, a dla mieczowych Portsmouth Yardstick (PY). Oba systemy nie wymagają żadnych pomiarów i pozwalają na współzawodniczenie różnych typów jachtów. Ciekawą cechą systeu NHC jest to, że umożliwia wygranie wyścigu nawet przez nowicjusza. Oba systemy są także sprawdzone w działaniu i zostały opracowane przez Royal Yachting Association (GB).

W każdą środę wyścigi zaliczane do regat rozpoczną się o godzinie 18. W programie przewidziane są 2-3, krótkie, ok. 30minutowe wyścigi. Wyścigi te zostaną poprzedzone przez wyścig treningowy o godzinie 17.30 Wszystkie wyścigi odbędą się w pobliżu główek wejściowych Gorki Zachodnie. Po wyścigach zaplanowane jest spotkanie załóg w restauracji Galion z ciepłym poczęstunkiem oraz ogłoszenie wyników.

Środowy NordCUP Klubowy, I edycja (wiosenna): 14.05-18.06.2014

Finalne wyniki edycji wiosennej 2014 dla obu klasyfikacji można zobaczyć TUTAJ >>>

Zwyciężyły załogi Diament (POL 33) Pawła Hryniewicza i MIPRO (POL 215) Michała Rucińskiego. GRATULUJEMY!

Dokumenty:

Zawiadomienie o Regatach

Instrukcja Żeglugi – Środowy NordCUP Klubowy

RYA National Handicap for Cruisers

Andrzej Armiński szczegółowo opisuje RYA NHC (pdf)

RYA Portsmouth Yardstick

Yacht Club Gdansk

„Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam” – Tak pożegnał się z nami Prezydent Paweł Adamowicz. Dziękujemy za wszystkie..

6 likes, 0 comments10 hours ago

's cover photo

13 likes, 2 comments1 month ago

Podsumowanie Pantaenius Nord CUP Gdańsk 2018

10 dni regat w 4 minuty! Zobaczmy jeszcze raz jak przebiegała rywalizacja w tym roku! Nie możemy się doczekać już następnych regat Pantaenius..

24 likes, 0 comments5 months ago

Wyścigi Nord Classic

Tym razem mamy dla was podsumowanie ostatniego dnia wyścigów Nord Cup Classic, które poraz pierwszy miały swoją bazę w Marina Gdańsk…

6 likes, 0 comments5 months ago

9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

To był 9 Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna – wspólny wyścig uczestników zlotu Baltic Sail Gdańsk oraz naszych Regaty Pantaenius Nord..

8 likes, 0 comments5 months ago